Nisu viimase kümne aasta rekordtasemel

Peeter Teder 13. oktoober 2006, 00:00

Nisu hind tõusis eile neljandat päeva järjest, kerkides viimase kümne aasta kõrgeima tasemeni. Hinda tõstis kartus, et USA raport näitab Austraalia nisu pakkumise edasist vähenemist.

Austraalia, mis andis mullu 14% kogu maailmas kaubeldavast nisust, võib jätkuva põua tõttu vähendada toodangu prognoosi 10,5 mln tonni võrra. USA Põllumajandusministeerium prognoosis eelmisel kuul, et Austraalia nisusaagiks kujuneb tänavu 19,5 mln tonni. Nisu hind tõusis 3,8% ja maksis 5,51 dollarit buššel (1,95 krooni liiter). See oli kõrgeim tase 1996. aasta maikuust saadik. Võrreldes aastataguse ajaga on hind 54% kõrgemal.

"Nisu hind suundub praegu 6 dollari poole buššeli eest," ütles Bloombergile Marubeni direktor Akio Shibata.

Westpac Bankingu vanemökonomist Justin Smirk prognoosis, et Austraalia nisusaak piirdub tänavu 10 mln tonniga. "Mitmed piirkonnad ei saa põua tõttu piisavalt vihma ega head saaki. Saak närbub enneaegu."

Austraalia nisukasvatuspiirkondades ei prognoosita järgneval viiel päeval vihma ja ka temperatuur jääb keskmisest kõrgemaks, mis kõik mõjub halvasti saagile.

Kogu maailma nisutoodang ulatub 2007. aasta juunis lõppeval hooajal 588 miljoni tonnini, mis on 5% vähem kui aasta varasemal hooajal.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:20

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing