Puud on tarkusekandjad

Tiina Kolk 27. oktoober 2006, 00:00

Puud on tarkusekandjad" autor Fred Hageneder (s 1962) on kirjanik, muusik, graafik ja lektor, kes on alates 1980. aastast uurinud puid, seostades neid religiooni, kultuuriloo, mütoloogia ja arheoloogiaga.

"Puud ja inimkond on alati moodustanud sümbiootilise koosluse. Ajast aega on puud pakkunud meile varju külma ja kuuma ilma eest, nad on andnud vilju, lehti, õisi ja juuri, mida on kasutatud nii toiduks kui ka ravimiseks.

Puust on valmistatud tööriistu, relvi ja mänguasju, rääkimata ehituspuidust majade, tarade, paatide ja sildade tarvis. Ent kõige olulisem on vist see, et puid põletati, ja kui inimesed taltsutasid sadade tuhandete aastate eest tule, kujunes see tsivisatsiooni võimsaks arengujõuks. Puud on meie tugevaimad liitlased," mõtiskleb Hageneder raamatu sissejuhatuses.

Teos tutvustab 55 puuliiki - akaatsiat, ahvileivapuud, apelsinipuud, eukalüptipuud, hõlmikpuud, jugapuud, sekvoiat jt, kuid eksootilisemate kõrval ka näiteks leppa, tamme, saart, vahtrat ja pihlakat. Autor kirjeldab põhjalikult puuliike, annab ülevaate neist ajaloo, folkloori, müütide, maagia, sümboolika ning raviomaduste seisukohalt. Kirjapandu õpetab nägema iga puu ainulaadset iseloomu ja tähendust maailmakultuuris.

Lugemise hõlbustamiseks on üllitisse lisatud mõisteselgitusi vanemast ajaloost ja botaanikatermineid.

Loodusravihuvilistele on teose lõpus avaldatud lühike sissejuhatus traditsioonilisse hiina meditsiini, ajurvedasse ja puuessentside kasutamisse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:42
    Otsi:

    Ava täpsem otsing