Hannes Võrno: toetan Aaviku vahi alt vabastamist

Annika Matson 20. november 2006, 16:09

Weroli endise juhi Erki Aaviku oma kaitse
alla võtmise pöördumisele kirjutas alla ka TV3 miljonimängu juht Hannes Võrno.

"Mina toetan Aaviku vanglast vabastamist, tema vahi all pidamisel ei ole mingit mõtet," kommenteeris Võrno. Ta lisas, et Eesti kohtusüsteemi õigsust ta selle toetusega Aavikule siiski kahtluse alla ei sea.

"Seda kummi on nüüd kaks aastat venitatud, Eestis on jõujooned paigast ära," kommenteeris Võrno aripaev.ee-le Aaviku vahistamist.
Võrno lisas, et ta on Aavikuga kaua aega isiklikult tuttav jahilkäikudelt ning samuti töötati koos Volkswageneid müüvas firmas Saksa Auto.

Aaviku kaitsja vandeadvokaat Monika Mägi esitas täna Tartu ringkonnakohtule pöördumise, milles tuntud ettevõtjad lubasid Aaviku vahi alt vabanemise korral oma käenduse alla võtta.
Pöördumisele alla kirjutanud Jüri Käo, Urmas Sõõrumaa, Hannes Võrno ja mitmed teised tuntud tegelased kinnitasid, et tunnevad Aavikut kaua aega ning on kindlad, et kui Aavik vabastataks vahi alt, et hakkaks ta uurimist segama ega läheks pakku. Pöördumise koostajad lubasid Aaviku käendusele võtta.


Tartu ringkonnakohus lisas pöördumise kohtutoimikusse, kuid kohtumäärust tehes seda siiski ei arvestanud: kohus ei rahuldanud täna Aaviku ja Monika Mägi kaebust Tartu maakohtu vahistamisotsuse peale ning seega jäi Aavik endiselt vahi alla.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. November 2006, 16:29
Otsi:

Ava täpsem otsing