Valitakse järjekordne aasta betoonehitis

Siim Sultson 29. november 2006, 00:00

Järgmisel nädalal algab järjekordne Eesti parima betoonehitise valimise konkurss "Aasta Betoonehitis 2006".

Konkursi eesmärk on leida ja esile tõsta ehitisi, mille olme ning korralik ja ökonoomne teostus tooksid tabavalt esile betooni kui struktuurmaterjali eelised.

Konkursile võib esitada 2006. aastal tellijale üle antud betoonehitisi või nendes kasutatud konstruktsioone või betooni kasutamist. Ehitisi võivad esitada nii füüsilised kui ka juriidilised isikud, tähtaeg on 1. detsember 2006.

Võitja kuulutatakse välja järgmise aasta märtsis. Peaauhind kuulub võiduidee autorile. Konkursitulemustes märgitakse ära ka võitnud objekti tellija, projekteerija ja ehitaja, samuti betooni tarnija. Vajadusel annab žürii välja eriauhindu.

Järgmise aasta märtsis toimuv konkursi lõpuüritus on ühtlasi ka betooniasjatundjate ning -huviliste kokkusaamine, kus üldine mõttevahetus sisustatakse temaatiliste ettekannetega.

Aasta betoonehitise konkurss toimub seitsmendat korda. Eelmised võistlused toimusid aastatel 2000-2005. Konkursiidee algatajaks on AS Kunda Nordic Tsement. Eelmise konkursi "Aasta Betoonehitis 2005" võitis TTP ASi büroohoone Pirital.

Konkursiidee taga peitub soov suurendada avalikkuse huvi betooni vastu, samuti laiendada teadmisi betooni kui mitmekülgse materjali võimalustest.

Lisaks püüab konkurss parandada betooni mainet ning pakkuda betooniettevõtetele ja asjatundjatele lisamotivatsiooni betooni propageerivate ideede väljatöötamiseks.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing