Viljandis avatakse kümne miljoni kroonine tehisjääväljak

Mariliis Pinn 14. detsember 2006, 13:58

Laupäeval avatakse Viljandi jääkeskuse I etapp -
katuse ja valgustusega tehisjääväljak.

Eesti Jäähoki Liidu president ja sihtasutuse Viljandi Jääkeskus nõukogu liige Priit Vilba sõnul läks jääväljak maksma 10 miljonit krooni, mis on tulnud ettevõtetelt, pangalaenuna ja abifondidest.

Viljandi linnapea Peep Aru lisas, et pool miljonit krooni andis Viljandi linn, millele lisaks on 2007. aasta eelarve projekti arvestatud 600 000 krooni jääväljaku ülalpidamiseks ja hoiukuludeks ehk koolidele jäätundide ostmiseks.

Jääväljakut saab kasutada oktoobrist aprillini uisutamise, iluuisutamise, kiiruisutamise, jäähoki ja curlingu harrastamiseks. Suvekuudel on võimalik väljakut kasutada rulluisutamiseks, pallimängudeks, ekstreemspordiks ning muudeks massiüritusteks.

Tulevikus ehitatakse väljak kinniseks jäähalliks.

Esimene jäähokilahing algab valminud väljakul laupäeval kell 13.30. Kell 15.45 demonstreerivad Anna Levandi õpilased uuel jääväljakul oma iluuisutamise oskusi ja kell 16 viskab Viljandi jääväljaku sümboolseks avamiseks hokilitri mängu linnapea Peep Aru, kui toimub sõpruskohtumine jäähokis Porvoo Hunters versus Tartu Välk 494.

Viljandi Spordikeskuse juhataja Mati Jürisson ütles, et jääväljakut hakatakse hommikupoolikutel kasutama koolide kehalise kasvatuse tundide läbiviimiseks ja hiljem spordikooli ja -klubide treeninguteks. Alates kella 15-st kella 21-ni ja nädalavahetustel on jää uisutamiseks kõikidele soovijatele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. December 2006, 13:58
Otsi:

Ava täpsem otsing