Langus võib anda börsile uue elu

Tarvo Vaarmets 01. märts 2007, 00:00

UBSi strateegid David Bianco ja Thomas Doerflinger avaldasid eile börsiprognoosi, milles näevad S&P indeksit selle aasta lõpus üleeilsest sulgemistasemest 7,2% võrra kõrgemal 1500 punkti juures.

"Me näeme seda langust hea ostuvõimalusena," kirjutasid mehed aruandes.

Citigroupi aktsiastrateegid jagavad UBSi optimismi. Nad uurisid Jaapani Topix indeksi 20 suurimat langust pärast 1990. aastat ja leidsid, et indeks kosus pärast esialgset allaliikumist järgmise viie päevaga keskmiselt 3,5%.

"Need puhtalt kvantitatiivsed tulemused toetavad meie kvalitatiivset hinnangut, et see hiljutine müügilaine esindab tervistavat korrektsiooni keset globaalsete aktsiaturgude tõusutrendi," kirjutasid strateegid, kus nad muu hulgas viitasid ka üleilmsele majanduskasvule ja ülevõtmistele, mis võivad aktsiatele ülesliikumiseks anda lisatõuke.

UBSi ja Citigroupi vaated arenenud turgudele kannab Suprema varahalduse strateeg Peeter Koppel üle ka arenevatele turgudele.

"Praegu on tegemist arenevatel turgudel korrektsiooniga (mitte trendimuutusega!), mis ei saa olema nii sügav kui näiteks mullu kevadel. Aktsiad on jätkuvalt näiteks aasta perspektiivis eelistatud varaklass ning aktsiatest eelistan arenevate turgude aktsiaid," rääkis Koppel aripaev.ee-le.

USA börsikõikumisi kajastav Dow tööstuskeskmine langes üleeile koguni 546 punkti võrra, mis on võimsaim vähikäik pärast 2001. aasta terrorirünnakut. S&P 500 indeksis figureerivatest ettevõtete aktsiatest suutsid vastuvoolu ujudes tõusu näidata vaid kaks.

"See oli õiglaselt vägivaldne müük," kommenteeris Barclays Global Investorsi fondijuht Russ Koesterich.

"Turg oli selgelt üleostetud ja valmis korrektsiooniks," sõnas ka JPMorgani Euroopa aktsiastrateeg Mislav Matejka.

Languse põhjuseid võibki otsida osaliselt kahe ajaloo mõjuvõimsama ettevõtte ostu tõttu tekkinud rekordilisest USA aktsiate võidukihutamisest. TXU Corp kiitis heaks erafondidele ettevõtte müügi 45 mld dollari ehk 534 mld krooni eest. Equity Office Properties Trust müüdi aga 39 mld dollari eest Blackstone Group LP-le 7. veebruaril. See kergitas Dow läinud nädalal kõigi aegade tipptasemele.

"Asjaolud kuumenesid USA turgudel lihtsalt natuke üle ja neid oli vaja jahutada," arvas Eastern Investment Advisorsi investeerimisjuht John Kattar.

Kogu maailma börsid on peaaegu katkematult tõusnud juba 2003. aasta märtsist saati, kui välja arvata korralik müügilaine mullu mais-juunis, mil MSCI World Index langes 12 protsendi võrra.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing