Raamat

Tiina Kolk 07. mai 2007, 00:00

John Brookes on oma raamatusse koondanud väikese aiaruumi teravmeelsed kujundusideed.

Väikese ruumi kõige otstarbekamaks kujundamiseks tuleb kõrvale heita kõik aiaga seotud eelarvamused. Unustage, kus see peaks asuma ja mida see peaks sisaldama või ei tohiks sisaldada. Aiad rajatakse eelkõige inimese, mitte taimede jaoks, manitseb autor sissejuhatuses.

Ta soovitab alustada aia kujundamist aknast õue vaadates, sest võimatu on alahinnata kas või tillukese õue või ainult loodusvaate osa meie kodus.

Samas peaks aia kujundus sobima ka omanike elustiiliga - ühed rajavad aia, milles nad ka elavad, teised teevad aia, mida lihtsalt vaadatakse.

Samm-sammult käsitleb teos aiakujundamise põhiprintsiipe, andes nõu, kuidas ka treppe, piirdeid, müüre, pergolaid, sillutist jms täiusliku välisruumi rajamisel rakendada.

Aia sisustamisel on oluline osa ka taimeanumatel, millega on võimalik ka õue kõige täbaramaid paiku ilmestada, samuti vesiehitustel, isteplatsidel, aiaskulptuuridel.

Taimi valides ja istutusplaani koostades peab lähtuma ülejäänud kujundusest, taimedega on võimalik pehmendada aia üksluiseid osi. Kaunite fotodega illustreeritud raamat tutvustab laia valikut taimi, mis aitab algajal aednikul sobivaid taimi leida.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:31
    Otsi:

    Ava täpsem otsing