Ministrid täna pigem varjus

Piret Reiljan 08. mai 2007, 00:00

"Valitsust esindavad üritusel minu teada kaitseminister Jaak Aaviksoo ja rahvastikuminister Urve Palo," teatas kaitseministeeriumi pressiesindaja eile Äripäevale.

Valitsuse meedianõunik ütles eile õhtul, et peaminister Andrus Ansipi osalemine on veel lahtine.

Rahvastikuminister Urve Palo uskus eile, et ministreid tuleb mälestusüritusele siiski rohkem kui kaks. "Mulle tehti ettepanek osaleda, aga muidugi on see vabatahtlik, kes ikka sundida saab," sõnas Palo ja lisas, et tema tahab näidata oma kohalolekuga austust Teise maailmasõja ohvrite vastu.

"Sõnavõtte ega kõnesid ei tule, tegemist on vaikse austusavaldusega," ütles kaitseministeeriumi pressiesindaja.

Kes diplomaatidest osalevad, polnud eile veel selge, sest teateid tulijatelt oodati hilisõhtuni. Venekeelne uudisteagentuur RIA Novosti teatas, et Vene saatkond Tallinnas Eesti valitsuse korraldataval 8. mai tseremoonial ei osale.

Kaks aastat tagasi 8. mail, mil möödus 60 aastat Teise maailmasõja lõpust, külastas peaminister Andrus Ansip Klooga ja Maarjamäe monumente ning pidas Kloogal ka kõne.

"Kahjuks aga ei toonud sõja lõpp Euroopas kaasa vabadust ja demokraatiat kõigi rahvaste jaoks. Nii ka meie jaoks," rääkis Ansip kaks aastat tagasi.

"Mul on hea meel öelda täna, et see võitlus ei olnud asjatu. Nõukogude okupatsioon on lõppenud ja Eesti on jälle vaba. See tähendab, et Teine maailmasõda on ka meie jaoks lõppenud. Tänast päeva tähistab demokraatlik maailm kui langenute ja ohvrite mälestuspäeva, aga ka kui leppimise päeva," lisas peaminister.

Üritusel osalesid veel justiitsminister Rein Lang, rahandusminister Aivar Sõerd ja kaitseminister Jaak Jõerüüt.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing