Sõõrumaa müüb oma Venemaa turvaärid

Kristina Traks 18. mai 2007, 00:00

"Seoses pronkssõduri sündmustega on paljudel Eesti ärimeestel olnud raskusi äri ajamisega Venemaal," kommenteeris Sõõrumaa venekeelsele majandusuudiste portaalile dv.ee. "Probleemide ennetamiseks müün osa oma turvaärist Venemaal kohalikele finantsinvestoritele ja firmadele."

Sõõrumaa toonitas, et ta ei ole kaotanud Venemaal äripartnerit ning tal pole seal veel probleeme tekkinud. Ta otsustas osalused müüa ettevaatusabinõuna.

Sõõrumaa Venemaa turvafirmades töötab üle 1000 inimese. "Ma ei taha, et neil tekiks probleeme, tahan, et firma töötaks ja areneks edukalt," põhjendas ärimees otsust.

Kui suur on tehingu väärtus ja kes on potentsiaalne ostja, seda Sõõrumaa ei avalikustanud. Müügilepingud loodab Sõõrumaa allkirjastada kuu aja jooksul, praegu on juba sõlmitud kavatsuste protokoll.

Sõõrumaale kuuluva valdusfirma U.S. Invest omanduses on praegu 65protsendiline osalus peamiselt Peterburis tegutsevas turvafirmas ZAO Alfa Nord ja 76protsendiline osalus Moskvas tegutsevas turvateenistuses A-N Holding.

Sõõrumaa on U.S. Investi kaudu ühtlasi rahvusvahelisse Group 4 Securifori ketti kuuluva turva- ja teeninduskontserni Falck Baltics aktsionär. Sõõrumaa lausus, et kontrollosaluste müük Vene turvafirmades ei mõjuta tema teisi ärisid.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing