Autoklubid annavad teadmisi ja allahindlusi

Ardo Kalda 01. juuni 2007, 00:00

Eestis on nüüdseks pea kõikidel automarkidel oma klubid. Sellega loomulikult asi ei piirdu, tekkima on hakanud ka üksikute mudelite omanike ühendused. Kõik nad pakuvad oma liikmetele mingisuguseid hüvesid.

Eesti Audi Klubi ühe asutaja Indro Pälli jutu järgi on neil põhirõhk pandud sellele, et liikmed võiks saada oma auto kohta võimalikult palju tehnilist infot.

Sama käib kõikide klubide kohta, sest kõikvõimalikes foorumites võib üsna avalikult oma auto probleemidele lahenduse leida. Juba 2001. aastal asutatud Club Mercedes-Benzi juhatuse liige Indrek Peets rääkis, et nende klubis on võimas tehniline abi, paljud liikmed suudavad igasugustele probleemidele kiiresti lahenduse pakkuda. BMW klubis on asutajaliikme Kimmo Ladvase kinnitusel foorumi tehniline osa avatud kõigile, kes oma BMWga hädas.

Teiseks, mida autoklubid pakuvad on allahindlused koostööpartnerite juures. See käib loomulikult kõikvõimalike autoosade kohta, kuid mitte ainult. Näiteks tõi Kimmo Ladvas selle, et liikmed töötavad mitmesugustes kohtades ja allahindlusi on võimalik saada igasugustel elualadel. Päll kinnitas, et Audi klubil veel oma liikmekaarti pole, kuid see tuleb lähiajal.

Küll on kaart olemas nii Mercedese kui ka BMW klubil, samuti kaasneb sellega liikmemaks. Peetsi sõnul on neil liikmemaks 100 krooni pluss südametunnistuse jagu.

BMW klubis on maksuks 300 krooni aasta.

Koos käivad klubid aga palju ja omavahel võetakse mõõtu ka autospordialadel. Näiteks on Audi klubil traditsiooniks saanud kiirendusvõistlused, mille tarbeks on ehitatud ka spetsiaalne ajavõtusüsteem.

Lisaks käivad klubid koos suve- ja talvepäevade raames. Niisama piljardimängimisi ja kardisõite toimub samuti pidevalt.

Klubid suhtlevad ka aktiivselt teistes riikides olevate samalaadsete organisatsioonidega.

Peets nimetas, et nende liikmed on mitmel korral käinud Soome Mercedese klubi üritustel ja ka sealsed inimesed on eestlaste üritusi väisanud.

Et Audi klubi on alles värskelt ametliku kinnituse saanud, siis on seal liige see, kes foorumiga liitub. Loomulikult on foorumil ka kinnised osad, kuhu pääseb vaid kellegi soovitusel. Mercedese ja BMW klubiga liitumiseks tuleb täita avaldus ja saada soovitus mõnelt praeguselt liikmelt.

Jäin diiselmootoriga BMWga hätta ja pöördusin mehaaniku poole. Seal kulus hulk päevi ja nuputamist oli rohkem kui küll. Lõppude lõpuks ei suutnudki mehaanik tuvastada, mis autol viga on. Terve hunnik juppe oli juba vahetatud ja suur hulk raha läinud, kuid kasu ei midagi.

Suures masenduses ja viimases hädas pöörasin pilgu BMW klubi foorumile ja hakkasin tehnilise osa foorumit lugema. Täpselt aega ei võtnud, kuid umbes viieteist minutiga leidsingi vastuse küsimusele, mis mu autoga lahti oli. Raha ja kulutatud närvirakud polnud vaeva väärt. Kohe oleksin pidanud klubi foorumisse pöörduma, oleks raha taskus ja meel rõõmsam. Kui nüüd midagi juhtub, vaatan alati esmalt sinna.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing