Raamat

ÄP 02. juuli 2007, 00:00

Anu Jõesaar ja Aili Ermel esitlevad oma järjekordses sisustusraamatus "Eesti suvekodud. Traditsioonid ja trendid" 15 suvekodu.

Teosest võib igaüks, kel ideid napib, neid kuhjaga saada, aga seda raamatut võib vaadata ka kui kaunist pildialbumit, mis tutvustab ühe väikese maa eluolu (ning selle peaks üllitama ka võõrkeeltes).

Milline ilumeel ja leidlik fantaasia on meie kandi inimestel. Huvitav on jälgida ja õppida teiste kogemustest, mis on oluline suvekodus ja selle ümbruses.

Saame teada nende armsate majade ja aedade kujunemislugu, võime ridade vahelt aimata, millist vaeva on pererahvas pidanud nende rajamisel või kordategemisel nägema, ning kui suurt rõõmu ja rahulolu on suvised pelgupaigad aastate jooksul omadele ja võõrastele pakkunud.

Kõik need külalislahked kodud on kordumatud. Nende seas on unikaalprojektide järgi ehitatud hooneid, nõukogudeaegseid tüüpsuvilaid, aga kõige rohkem toredaid taluarhitektuuri näiteid, mis on ajast aega Eestimaale iseloomulikud. Asugu need suvekodud siis mere ääres või sisemaal.

Ühed on sisustatud minimalistlikult (et mitte öelda kasinalt), teised on tulvil arhailise talupojakultuuri näiteid, kolmandad kujundatud disainiesemetega, neljandad kauni kunsti ja tarbekunstiga.

Ja kõik nad on soojad ning kodused.

Tiina Kolk

Ülevaade taimede teekonnast Euroopasse ja nende edasisest saatusest

"Flooras" on kirjas Suurbritannia Kuningliku Aiandusseltsi arhiivimaterjalidel põhinev lugu, kuidas aastasadade jooksul aretasid aednikud ja aiandushuvilised aristokraadid kaugetest maadest Euroopasse toodud tuhandetest lilledest ja nende seemnetest hulga tänapäeval tuntud aialilli.

Raamatu illustratsioonidena on kasutatud lillepilte Kuningliku Aiandusseltsi Lindley raamatukogu kollektsioonist, et anda ülevaade taimede sissetoomisest rohkem kui nelja sajandi jooksul.

Tänu kaunitele piltidele ja põnevale tekstile on tegemist ilusa ja arvestatava aiandusliku väärtusega raamatuga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:33
    Otsi:

    Ava täpsem otsing