Rahumaa: edaspidigi saab Kalevi nimega komme

Anne Oja 24. september 2007, 00:00

Indrek Rahumaa vastas aripaev.ee küsimustele.

Alta Capital Partnersile kuuluvad praegu Läti piimatööstusettevõte Rigas Piensaimnieks ja Poola magusatootja Mieszko. Ostate ASilt Kalev sellised tööstused nagu Kalev Paide Tootmine, Kalev Chocolate Factory, Kalev Jõhvi Tootmine ja Vilma. Mis riik kujuneb Kalevi kommide ja teiste värskelt ostetud tööstuste põhituruks?

Alta Capital Partners investeerib vastava tööstusharu ettevõtetesse erinevates riikides. Kalevi ja teiste omandatavate ettevõtete tugevus on eelkõige koduturul ja selles osas ei ole plaanis ettevõtete strateegiat muuta. Võimalusel kasutame grupisiseseid sünergiaid ja meie juhtimiskogemust eksportmüügi suurendamiseks, kuid see ei tähenda koduturu tähtsuse vähenemist.

Oliver Kruuda on varem öelnud, et Kalevi kaubamärk jääb meediaturule sisenenud ASile Kalev, kuid kõik toiduainetööstusega seotud kaubamärgid lähevad üle Alta Capital Partnersile. Kas saaksite täpsustada, millised kaubamärgid omandate?

Omandame kõik kaubamärgid, mis on seotud omandatud ettevõtete tegevusega ja Kalevi tooted jäävad kindlasti Kalevi toodeteks.

Tehingu tulemusel ei loobuta ühestki praegu kasutatavast kaubamärgist. Kokkuleppel müüjaga jätkatakse Kalevi märgi kasutamist ka müüja tegevuses, kuid seda üksnes valdkondades, mis ei konkureeri müüdavate ettevõtete tegevusega. Ühegi praegu kasutatava kaubamärgi edaspidise kasutamise eest tasu ei maksta.

Kust võtab Alta Capital Partners Kalevi tootmisettevõtete ostuks raha?

Ostu finantseerimine toimub peamiselt Alta Capitali grupi omavahenditest.

Millise osa ostusummast pidite välja käima piimatööstuse eest?

Kokkuleppel müüjaga seda informatsiooni ei avalikustata.

Millal võiks Kalevi magusatootmine Teie hinnangul kasumisse jõuda?

Kõigi ostetavate ettevõtete konsolideeritud tulemused on positiivsed. Töötame nõrgemate segmentide tulemuste parandamise nimel ja loodame ka edaspidi positiivseid konsolideeritud tulemusi.

Kui palju oleks selleks vaja Kalev Chocolate Factoryt saneerida?

Kalev Chocolate Factory on toimiv ja maksejõuline ettevõte, mis ei vaja saneerimist. Ettevõte teeb igapäevase majandustegevuse käigus ise investeeringuid toodangu kvaliteedi ja tootmise efektiivsuse parandamise nimel.

Kuidas hindate võimalust müüa Kalevi magusatootmine Fazerile?

Alta Capital Partners ei plaani ostetavate ettevõtete edasimüüki ega esinda antud tehingus ühtegi kolmandat isikut.

Olete varem öelnud, et plaanite Kalevi tootmisettevõtted uuesti börsile tuua. Mis ettevõtted ja millal börsile tuleksid? Miks börsi kasuks otsustasite?

Oleme seisukohal, et börsil noteerimine on kasulik iga hästi toimiva ettevõtte läbipaistvuse ja usaldusväärsuse seisukohast ning samuti tagab laienemiseks parema juurdepääsu kapitalile. Ostetavate ettevõtete puhul on üksikasjadest veel vara rääkida, kuna ostutehingu lõpuleviimine on veel ees ja eeldab mitmete eeltingimuste täitmist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:03
    Otsi:

    Ava täpsem otsing