Peterburi osalejatest jäid paljud Eesti viisata

Anne Oja 17. oktoober 2007, 00:00

Ära langeb kaks Peterburi linnavalitsuse ettekannet. Teiste seas ei saanud Eesti viisat Vodokanali, Petrohlebi ning Oktoobriraudtee esindajad, kes pidid programmi järgi 18. oktoobril Eesti ärimeestega kohtuma.

Ära jääb ka 21. oktoobril toimuma pidanud laste balletiteatri etendus. Ülejäänud kultuuriprogramm toimub varem tehtud kava järgi.

Peterburi linnavalitsuse välissidemete komitee teatas, et vabandab ebameeldivuste pärast kõigi konverentsil osalejate, Eesti ärimeeste ja Narva elanike ees, kes kavatsesid Peterburi päevi külastada.

"Viisade andmisest keelduti formaalsetel põhjustel," ütles dp.ru-le Igor Lonskoi Peterburi linnavalitsusest. Tema selgitusel andis osa ametnikke ja artiste oma dokumendid viisa vormistamiseks hiljem kui teised. Eesti saatkond teatas neile, et väljastab hilisematele dokumenditoojatele viisad kas hiljem või tuleb neil maksta kiirviisade eest täiendavat tasu.

"Küsimus pole maksmises, vaid printsiibis," kommenteeris Lonskoi venelaste otsust täiendavat raha mitte maksta. Ta oletas samas, et konflikti üheks põhjuseks võis saada fakt, et eelmine konsul oli just ametist lahkunud ja uut polnud selleks ajaks veel määratud.

"Nad (delegatsiooni liikmed - toim.) ei tulnud neid (viisasid - toim.) vormistama," kostis dp.ru-le pikemast kommentaarist keeldunud Eesti konsulaat.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing