ÄP fototoimetus • 1. november 2007 kell 22:00

Messiuudised

Täna lõppeb Eesti Eesti Näituste messikeskuses Tallinna Toidumess. 31. oktoobrist 2. novembrini kestnud messil osales üle 120 eksponendi Eestist ja välisriikidest.

Mess oli suunatud toitlustuse, jaekaubanduse, tootmise ja sidusalade professionaalidele. Tegemist on toidumesside sarja 15. juubeliüritusega. Toidumess ise on järjekorras kaheteistkümnes, lisaks on toimunud kolm laiemale toiduhuviliste ringile suunatud FoodFesti. Messi raames toimus ka hulk erialavõistlusi. Mess oli tänavu avatud vaid erialapublikule.

Tallinna ettevõtlusamet maksab Tallinna väike- ja keskmise suurusega ettevõtetele ning füüsilisest isikust ettevõtjatele messitoetust.

Toetatakse osalemist Eestis toimuvatel messidel, mis on suunatud ärikontaktide loomisele ja müügi edendamisele. Selle kaudu tahetakse toetada ja arendada väikeettevõtluse arengut Tallinnas.

Toetuse ülemmääraks on

15 000 krooni ühe taotleja kohta kalendriaastas, maksimaalne määr on 50% kompenseerimisele kuuluvatest kuludest. Taotleja võib toetust saada mitte rohkem kui kahel messil osalemiseks kalendriaastas.

Lisainfo: Tallinna ettevõtlusameti ettevõtja infopunkt, Vabaduse väljak 7, 1. korruse teenindusbüroo.

"Eesti Näituste messikeskuse töö Pirital lähiaastatel on garanteeritud," kinnitas Eesti Näituste tegevjuht Ingrid Pihela. "Praegu püüame olemasolevates tingimuses laiendada maa-ala, mis sobiks suurematel messidel välisekspositsioonile või kerghalli paigaldamiseks ning aitaks ühtlasi parkimisala suurendada," rääkis Pihela.

Messikeskuse kolimine ei ole tema sõnul päeva ega aastaga lahendatav. "Uue rahvusvahelise messikeskuse asukoha valik on töös, aega võtab asjaajamine seoses detailplaneeringuga ning partnerite ja investorite leidmine," nentis Pihela. Konkreetsetest asukoha valikutest ei tahtnud Pihela veel rääkida.

Autor: ÄP

Hetkel kuum