Ketlin Priilinn • 13. november 2007 kell 22:00

Cinderella ei tunnista laenamist

Harjumaal Nissi vallas asuv OÜ Cinderella valmistab töörõivaid, rihmasid seadmetele, sõjaväeveste jne. Kogu toodang eksporditakse Soome ja Rootsi. Tänavu täitub ettevõttel üheksas tegutsemisaasta.

Cinderella juhataja Dea Rüübergi sõnul on ettevõttele edu toonud järjekindlus.

"Kindlasti on ka meie suurepärane töötajaskond üks põhjus, miks meil on läinud nii hästi," usub Rüüberg. "Meie firmas on väga tähtsal kohal üksteise mõistmine. Kõik meie töötajad on südamega asja juures." Põhikohaga leiab Cinderellas praegu tööd 22 põhiliselt Nissi valla inimest.

Rüüberg leiab, et Cinderella-taolise väikese firma juhtidel ja omanikel on suhteliselt lihtne kõike alati kontrolli all hoida.

"Kogu ettevõtte majandamine käib käest läbi ning kulud on täpselt teada," ütleb ta. "Pole vaja karta mingeid üllatusi, nagu neid mõnes suurfirmas võib ette tulla, kus tegutseb kümme juhti korraga."

Rüüberg ei jäta lisamata, et ettevõte on alati toime tulnud oma vahenditega, mistõttu pole Cinderellal kaelas ühtegi laenu.

Ettevõtte on arengusse palju investeeritud. Hiljuti lõppes hoone renoveerimine, tootmistsehhis vahetati valgustid ja aknad, töötajad said ka korralikud olmeruumid. Ruume on aga Cinderellal plaanis veelgi rajada, sest praegune hoone paneb tootmise laiendamisele piiri.

Cinderella on meie vallas konkurentsivõimeline ja tubli firma, kes leidnud oma niši, milles edukas olla.

Cinderella on oluline valla elanike tööhõive tagajana. Inimestele on rakendus leitud, neile makstakse head palka.

Hetkel kuum