Ketlin Priilinn • 13. november 2007 kell 22:00

Saavutuste nimel peab kogu meeskond olema arenemisaldis

Wendre peamised toodangugrupid erinevatest materjalidest tekid, padjad ning madratsid. Ettevõte alustas patjade-tekkide tootmisega 1990ndate alguses.

2002. aastast on ettevõtte ainuomanik Rootsis elav eestlane Peter-Kalev Hunt oma firma Trading House Scandinavia AB kaudu. Wendre kasv on olnud muljetavaldav. Kui 1998. aastal oli ettevõtte käive 65 miljonit krooni, 2002. aastal juba 377 miljonit, siis 2006. aastal jõuti 688 miljoni krooni suuruse müügituluni.

"2007. aasta käibenumbriks loodame saada juba üle 900 miljoni krooni," usub Wendre juhatuse esimees Vahur Roosaar ja märgib, et ettevõtte edu peamine alus on olnud kompetentne ning arenemisvõimeline töötajaskond, julgete ja läbimõeldud investeerimisotsustega kaasnenud tugev positsioon turul ning koostöö tugevate partneritega nii müügi kui ka hangete osas.

"Viimaste aastate olulisemad sündmused on olnud investeering Pärnu uue, 30 000 m2 suuruse tootmiskompleksi rajamisse, mis valmis 2005. aasta sügisel," räägib Roosaar. "Eelmise aasta lõpus omandas Wendre Poolas 20 000 m2 suuruse tootmishoone." Ta lisab, et oluline samm oli emafirma 2005. aastal tehtud investeering Hiinasse. Sealsest ettevõttest on kujunenud tänaseks Wendrele oluline hankija.

Eesti töötajatele lisaks on Wendre Poola tütarettevõttes ametis 100 inimest. Wendre tulevikuplaanides on Roosaare sõnul kindlasti edasine laienemine.

"Peame arenema koos klientidega, et olla neile huvipakkuv partner," ütleb ta. "Kaalume võimalust rajada uusi tootmisüksusi teistesse piirkondadesse. Teisalt tahame liikuda meie jaoks uutesse toodangusegmentidesse."

ASi Wendre iseloomustan kui ettevõtet, kes on teinud õigel ajal arukaid otsuseid.

Nende otsuste tulemusena valmis neil moodne tootmishoone, samuti on nad palju investeerinud tänapäevastesse tootmisseadmetesse. Muidugi on oluline, et Wendre suudab hoida äärmiselt usalduslikke kliendisuhteid, lisaks on neil hästi arenenud logistika. Ja loomulikult ka väga tubli meeskond.

Hetkel kuum