20. november 2007 kell 22:00

Miljonär teise miljonäri käekõrval

"EBS valis aasta ärijuhiks 2006 Toomas Lumani" - taolisi pealkirju leiab ajalehtedest mitmeid. Samas on aga täiesti tähelepanuta jäänud Toomase Lumani teinepool - abikaasa Liivi Luman. Ei ühtegi artiklit Justis, Annes, ajakirjas Naised, Kroonikast mainimatagi. Ei ühtegi pilti ärijuhi naisest lumememme ehitamas, raamatuklubis diskuteerimas või kamina ees poseerimas.

Sestap ongi raske hinnata, kas Liivi Lumani näol on tegemist väga tagasihoidliku inimesega või ei lase abikaasa Toomase sära naisel välja paista.

"Kahjuks ei saa teid millegagi aidata, aga ma arvan, et ta ei anna teile intervjuud," kirjutab Toomas Luman vastuseks kirjale, kus palun abistavat kätt naisega intervjuu kokkuleppimisel. Nordeconi juht ei soovi isegi abikaasa kohta iseloomustust anda.

Samas ilutseb Liivi Lumani nimi koos mehega loodud firma Luman ja Pojad omanikeringis ning Eesti Ehituse omanikfirma Nordeconi nõukogu liikmete nimekirjas. Viimase puhul on nähtavasti tegemist puhtalt formaalsusega, vähemalt samuti nõukogu liikme kohustusi täitva Meelis Milderi sõnul. "Liiviga on alati huvitav rääkida laste kasvatamisest ja pedagoogikast," sõnab ta omaette muheledes küsimuse peale, kuivõrd naine mehe firma tööst osa võtab ning kas vabal ajal ka läbi käiakse.

Mis puutub osaühingusse Luman ja Pojad, kust majandusaastaaruande järgi Liivi Lumanile 9,8 miljonit krooni dividende määrati, siis pole vähemalt äriregistri järgi perepoegadel firmaga palju pistmist.

Autor: Gert D. Hankewitz

Hetkel kuum