Koit Brinkmann • 29. november 2007 kell 22:00

Kiviõli linnapea Trumm: olen aus inimene

"Minul ei ole mingit süüd, samuti pole olnud raha nõudmist. Milleks anda mulle pistist," imestas Trumm. Tema sõnul on linn Kiviõli Seiklusturismi Keskuse üks omanikest ning miks peaks üks omanik teisele raha andma.

Trummi kahtlustatakse Kiviõli Seiklusturismi Keskuse nõukogu esimehelt Madis Oldilt 300 000 krooni pistise nõudmises ning 100 000 kroonise pistise vastuvõtmises. Esimene juhtum toimus mais, kui Seiklusturismi Keskus sai Keskkonnainvesteeringute Keskuselt sihtfinantseeringuna tuhamäe sulgemiseks 11 miljonit krooni.

Septembris, pärast uut pistise nõudmist, tegi Olt kaitsepolitseile avalduse ning oktoobris matkiti kuritegu, mille käigus sai Trumm pistisena 100 000 krooni sularaha.

Olt ütles eile, et ta ei saa kokkuleppel prokuratuuriga infot jagada.

Trummi versioon enam kui kuuvanustest sündmusest oli selline: "Ütlesin, et kui neil on võimalik abi anda, siis suuname selle linnas noorsooprogrammide toetuseks. Olt lubas asja kooskõlastada. Kui ta raha üle andis, tulid ligi kaitsepolitseinikud ning panid mul käed raudu."

Rahvaliidu juht Jaanus Marrandi ütles, et Kiviõli linnapea teguviis on ebaseaduslik. "Voldemar Trumm enam Rahvaliidu liige pole, samuti lahkub ta Kiviõli linnapea kohalt," ütles Marrandi.

Tallinnas pere juures viibinud Voldemar Trumm on praegu haiguslehel. "Tippadvokaati ma palkama ei hakka, sest ausa inimesena pole mul mingit süüd," lausus ta.

Viru ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokuröri Antti Aitseni teatel on kohtueelne uurimine lõpetatud ning toimik on prokuratuuris.

Hetkel kuum