Anne Oja • 8. jaanuar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

3,1 miljoni kroonine juustuvaidlus leiab kuu lõpuks lahenduse

Eile toimus Harju maakohtus järjekordne istung Muraka juhitava E-Piima ja Tederi Põltsamaa Meierei Juustutööstuse vaidluses Põltsamaa Kuldse Kera ja selle väliskuju üle.

Kombineeritud juustumärgi Põltsamaa Kuldne Kera registreerimistaotlus on patendiametis kantud Põltsamaa Meierei Juustutööstuse nimele, ehkki selle tootmisüksus asub Tartumaal Rannus.

E-Piimale kuulub sõnaline kaubamärk Eesti Kuldne Juust ja tema juustutööstus tegutseb Põltsamaal.

Eesti Kuldse Juustu märk jõudis registrisse konkurendi märgist mitu aastat varem. Samas ei piirdunud Estover ainult Kuldse Kera kaubamärgiga, vaid tõi omal ajal selle juustu ka turule ning vähendas sellega E-Piima Kuldse Juustu müüki.

Veel mõnda aega tagasi lahkas Harju maakohus Ago Tederi ja Tori-Selja Piimaühistu tegevjuhi Toomas Milleri Kuldse Juustu äri kriminaalkorras. Prokurör Lauri Aasmann taotles aga kriminaalasja lõpetamist avaliku menetlushuvi puudumise tõttu ning kriminaalasjale lisatud 3,1 miljoni kroonine tsiviilnõue jätkas iseseisvat elu tsiviilhagina.

Otsus tuleb ilmselt 23. jaanuari pärastlõunal, avaldas Harju maakohus eile.

E-Piima juht Jaanus Murakas ütles eile, et tähtsaim kohtulahing toimus detsembris. Viimasel istungil vaatas kohus läbi Põltsamaa Meierei Juustutööstuse vastuväiteid. "Jaanuari lõpus tehtav kohtuotsus hõlmab kogu Estoveri ja Tori-Selja tegevust," sõnas Murakas.

Estoveri juht Ago Teder enne lehe trükkiminekut kommentaari ei andnud.

E-Piima ja Estoveri tüli juustukaubamärkide üle on kestnud juba aastaid. Selle peamiseks põhjuseks on olnud see, et eelmise kümnendi äritavade kohaselt sõidab Ago Teder oma juustumärkidega E-Piima pisut kallimate juustude kujunduse tuules. Tarbija seisukohalt on E-Piima ja Estoveri juustutüdrukud äravahetamiseni sarnased.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt