Gina Kilumets • 4. veebruar 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Andmekaitse ametnik avitab

Isikuandmete kaitse seaduse uue redaktsiooni jõustumisega 1. jaanuarist on isikuandmete vastutaval töötlejal võimalus määrata isikuandmete kaitse eest vastutav isik (andmekaitse ametnik).

Peamine muudatus uue institutsiooni loomisega tähendab töötleja jaoks fakti, et ta ei ole kohustatud registreerima delikaatsete isikuandmete töötlemist andmekaitse inspektsioonis juhul, kui ta on andmekaitse inspektsiooni teavitanud andmekaitse ametniku määramisest.

Andmekaitse ametniku määramisel või tema volituste lõppemisel tuleb andmekaitse inspektsioonile teatada tema nimi ja kontaktandmed. Teavitamiskohustuse täitmata jättes on keelatud delikaatseid isikuandmeid töödelda.

Samas ei vabasta andmekaitse ametniku määramine vastutavat töötlejat kohustusest rakendada kõiki isikuandmete töötlemisele esitatud nõudeid ega vabasta teda ka andmekaitse inspektsiooni järelevalvest.

Vastutava töötleja jaoks on aga positiivne sõnum selles, et andmekaitse ametniku määramisega on isikuandmete töötlemise nõuete ekspertteadmisega isik olemas asutuses endas. Andmekaitse ametnik ei võta vastutust isikuandmete töötlemise nõuete täitmise eest vastutavalt töötlejalt, kuid korraldusliku poole pealt tegeleb teemaga konkreetne isik.

Tema ettepanekud ei ole ühelt poolt kohustuslikud rakendamiseks asutuse juhile, kuid teisalt on ta kohustatud leitud puudustest teavitama andmekaitse inspektsiooni, kui vastutav töötleja neid ei arvesta. Määrates andmekaitse ametniku, võib vastutav töötleja olla kindel, et isikuandmeid töödeldakse nõuetekohaselt ja puuduste ilmnemisel informeeritakse.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt