Hille Tressum • 11. veebruar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Tuiksoo käis vaid korteriga tutvumas

"Usaldusväärsetele klientidele tuleme alati sellistel juhtudel vastu ning võimaldame neil korteriga eelnevalt tutvuda ka ilma maakleri juuresolekuta. Nii oli ka Tuiksoo käes meie korteri võti. Ta käis korterit paar korda vaatamas, kuid tagastas siis võtme, kuna ei soovinud seda korterit osta," selgitas Annus ajakirjas Saldo.

Selline korterivõtmete kliendile usaldamine tekitab kinnisvarafirmades aga vastakaid tundeid.

Sarnaselt Merkoga teeb ehitusettevõte Koger & Partnerid väga usaldusväärsetele klientidele erandeid.

"Meie protseduurid näevad ette korterite üleandmist meie esindajate juuresolekul. Samas nii nagu igas teises asjas, võib ka selles korras erandeid ette tulla. Üheks erandi tegemise aluseks võib ka meie firma puhul olla väga usaldusväärne klient," sõnas Koger & Partnerite juhataja Andres Pärloja.

1Partner Kinnisvara tegevdirektori Martin Vahteri sõnul ettevõttel kortereid ei ole, kuid kui oleks, ei välistaks temagi ettevõte varianti, kus usaldusväärne klient tutvub korteriga omal käel ilma maakleri saateta.

"Formaalselt on ka sõbrad-tuttavad kliendid, osa nendest julgeksin ma küll südame rahuga müüdavasse või väljaüüritavasse korterisse lubada," märkis ta. "Olen ka ise kunagi ühe tuntud ehitusettevõtte juhi korterit nii külastanud, kus üksteise aja kokkuhoiu mõttes tundus mõlemale poolele mõistlik, et külastan objekti üksinda. Korterit ei ostnud, samuti tagastasin võtmed."

Skeptilisemalt suhtub potentsiaalsetesse klientidesse Saaremaa ärimees Tullio Liblik, kelle sõnul ei tee nemad oma klientidel vahet, vaid kohtlevad kõiki võrdselt.

"Kohtleme kõiki oma kliente võrdselt ning kõikidele kehtivad ühesugused tingimused," sõnas Saarte Investeeringu juht Tullio Liblik ning lisas, et kui kliendil on soov korteriga tutvuda, siis tehakse seda ettevõte esindaja juuresolekul, kes jagab kliendile korteri kohta teavet. Samuti võib korterist huvitunud inimene kaasa võtta eksperdi, kes annab korteri soetamisel nõu.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt