Lang: lausjälitamise kontrollis on auk

Anne Oja 21. veebruar 2008, 00:00

Ilmnes, et sideettevõtete tehnilisest võimekusest pole ülevaadet. Jälitustegevuse kontrolli võimaldava riist- ja tarkvara eest vastutavad sideettevõtted, kuid keegi pole kontrollinud, kas nad sellised investeeringud ka teinud on.

Riigikogulane Karel Rüütli nõudis eile justiitsministrilt aru, kas prokuratuur on viimase kolme kuu jooksul kontrollinud jälitusasutuste tegevust seoses sidevahendite pealtkuulamisega.

Rüütli sõnul teatas kaitsepolitsei hiljuti, et nad ei pääse sideettevõtete logifailidele ligi ega kontrolli neid. Kapo väitel kontrollivat sideettevõtteid majandusministeerium ning tehnilise järelevalve amet. Majandusminister Juhan Parts vastas Rahvaliidu järelepärimisele, et jälituseks sobiva riist- ja tarkvara olemasolu ja õiguspärast kasutamist kontrollivad vaid jälitus- ja julgeolekuasutused. Lisaks on kontrolliõigus riigikogu nn kapo komisjon.

Lang tunnistas, et jälitustegevuse kontrolli võimaldava riist- ja tarkvara eest vastutavad küll sideettevõtted, kuid kas nad sellised investeeringud ka teinud on, seda ei kontrolli keegi. "Nii et seal on kindlasti üks mõtlemiskoht, kas mitte ei tuleks seadust veidikene kohendada. Kindlasti me majandusiministriga seda arutame," puikles Lang.

EMT väitel võttis sidefirmasid koondav infotehnoloogia liit vastu avalduse, mis keelab öelda, kas firmad omavad jälitustegevust kontrollida võimaldavat riist- ja tarkvara. EMT avalike suhete juht Kaja Pino ütles, et selline nõue kehtib kõigile infotehnoloogia liidu liikmetele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:21

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing