24. veebruar 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Elamukruntide hinnad kukkusid enim

Kõige rohkem on erinevate sektorite lõikes langenud hoonestamata kruntide hinnad, see seletab ka kruntide suurt pakkumiste arvu Viimsi ja Kuusalu vallas.

Viimsi vallas on praegu müügis umbes 340 elamukrunti. Kui on aega otsida, võib leida väga soodsa hinnaga krundi. Näiteks Pärnamäe külas võib uuselamurajoonis paikneva kinnistu soetada juba 1,1 mln krooniga. Aasta kuni poolteist tagasi jäid seal kruntide hinnad 2-2,5 mln krooni piiridesse. Samas jäävad piirkonna keskmised müügihinnad siiski vahemikku 1,6-2,2 mln krooni.

Omaette hinnaklassi moodustavad jätkuvalt mere ääres ja selle läheduses paiknevad krundid, nende hinnad jäävad vahemikku 5-7,8 mln krooni.

Nii suur hinnavahe on peamiselt tingitud maatüki suurusest ning haljastuse olemasolust. Viimsi vallas on endiselt kõrgemalt hinnatud Haabneeme ja Rohuneeme tee äärsed piirkonnad. Seal on kruntide, elamute ja suvilate hinnad kõrgemad kui näiteks Leppneemes, Tammneemes ja Kelvingis.

Madalamalt on hinnatud endistele põllumaadele rajatud uuselamurajoonid. Seega on nendes piirkondades võimalik osta endale hoonestamata krundi asemel hoopis suvila või suvila asemel väikeelamu.

Kuusalu vallas on praegu müügis umbes 260 hoonestamata kinnistut. Enamik nendest on küll maatulundusmaad, kuid nendegi hinnad on väga erinevad, sõltudes objekti suurusest, asukohast ja haljastusest. Maatükki on võimalik osta alates 265 000 kroonist Lahemaa rahvuspargi territooriumil ja lõpetades Kolga lahe ääres paikneva 7,4 mln krooni maksva krundiga. Elamumaa kruntide müügihinnad jäävad vahemikku 550 000-1 420 000 krooni, siinjuures arvestamata Leegiranna elurajoonis paiknevate kruntidega.

Seega on valida, kas osta umbes 1500-3000 ruutmeetri suurune elamumaakrunt või eelistada privaatsust ning osta suurem maatulundusmaa tükk, kuhu üldjuhul lubatakse samuti ehitada ühepereelamu. Kuusalu vallas on müügis üks suuremaid arendusprojekte Harjumaal, see on Leegiranna elurajoon. Elurajoon asub Tallinnast umbes 45 km kaugusel Sõitme külas, Kolga lahe ääres.

Planeeritud ala on umbes 50 hektarit ja sinna rajatakse 80 elamukrunti. Maatükkide suurused jäävad vahemikku 3600-8000 m2. Nagu enamikus uusarendustest on ka sinna planeeritud lasteaed, kauplused ja mänguväljakud. Rajooni müügihinnad jäävad vahemikku 250-500 krooni ruutmeetri eest. Hinnavahemiku ülemisse ossa jäävad krundid, mis piirnevad Kolga lahega, ehk siis esimene rida lahest. Praegu on broneeritud ja müüdud enamik mereäärsetest kruntidest, kõige kallima krundi müügihind jäi 4,1 mln krooni juurde. Lahest kaugemate kruntide hinnad algavad 915 000 kroonist. Nendest on müüdud ja broneeritud vähesed.

Kogu projektist on praeguseks müüdud ning broneeritud 50 protsenti ehk 40 krunti. See on praegust turusituatsiooni arvestades suhteliselt hea tulemus.

Autor: Kertu Joost

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt