Marii on poole kohaga säästja

Katharina Toomemets 29. veebruar 2008, 00:00

Mariil on keskkool juba selja taga ning ta teenib raha Arctic Sport Clubi kohvikus Champion klienditeenindajana.

Suur osa Marii rahast kulub riietele, väljaskäimisele ja enese eest hoolitsemisele. Harvem nõuavad raha kosmeetikatooted ja solaarium. Igakuiste väljaminekute hulka kuulub ka emale korteriüüriks ja toidu ostmiseks antav summa. Ka transport nõuab omajagu, sest Marii elab Tallinnast ligi 25 kilomeetri kaugusel.

Kui neiu veel ise tööl ei käinud, küsis ta vanematelt lisaraha enamasti riiete ostmiseks. "Nädalavahetustel väljaskäimiseks palusin vähem, kuna see on ikkagi mu enda lõbu, riided aga on hädavajalikud," selgitas ta ja lisas, et tunneb nende vastu kerget nõrkust ja hoiab kokku pigem söögi ja joogi pealt.

Marii peab ennast ühest küljest laristajaks, teisalt säästjaks. "Nii kui palgapäev kätte jõuab, saab pool palgast väga kiiresti otsa. Pärast seda hakkan aga jälle säästma, et kuu lõpuni kenasti välja tulla. Kui vaja, siis suudan ikka kokku hoida küll," kinnitas usin tütarlaps.

Neiu hobiks on rahvatants. Kuna trenn on tasuta, ei ole vaja sellele rohkem raha kulutada, kui aeg-ajalt uute tantsususside või rahvariiete juurde käivate sukkpükste ostmiseks. Marii hobide hulka kuulub ka jõusaalis käimine, ent kuna ta töötab Arctic Sport Clubis, siis on seegi temale tasuta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:22

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing