2. märts 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Hoone sees kõigub üürihind kuni 50%

Kui on tegemist büroohoonega, mille esimesel korrusel asuvad äri- ehk kaubanduspinnad, siis selliste pindade üürihinnad on alati hoone kõige kõrgemad. Tavalisem bürooruumide üürihinna erinevus jääb siiski 10-20% vahele. Samas majas erinevate üürihindade küsimise peamiseks argumendiks on uutes hoonetes pinna paiknemine, ehk - mida kõrgem korrus, seda kallim hind. Samuti on uutes hoonetes tähtis üüritava pinna suurus, ehk väiksema (kuni 100m2) ruumi ruutmeetrihind on alati kallim, kui suure pinna ruutmeetrihind.

Vanemates büroohoonetes, mis on üldjuhul ka palju madalamad, kui uued büroomajad, üüripinna paiknemine kõrgematel korrustel üldjuhul üürihinda ei mõjuta. Kui aga vanemas büroohoones puudub lift, siis on kõrgema korruse ruumi üürihind pigem madalam, kui alumistel korrustel. Ka ei ole vanemates büroohoonetes erinevate ruumide hinnaerinevus põhjustatud mitte niivõrd üüritava pinna suurusest, vaid ruumi seisukorrast. Aja jooksul on vanemas majas paratamatult tekkinud olukord, kus erinevad pinnad on väga erineva siseviimistlusega, vähem või rohkem kaasaegsed.

Sõlmitava üürilepingu pikkus üürihinda eriti ei mõjuta. Küll aga annab üürihinna üle peetavatel läbirääkimistel tugevama positsiooni üürniku senine taust ja korralik finantsajalugu.

Potentsiaalse üürniku tegevusala omab üürihinna küsimisel üldjuhul vähe tähtsust. On vaid üksikud juhtumid, kus üürileandja väga ei soovi mingit tegevust oma majja ning nõustub vaid juhul, kui üürnik on valmis maksma keskmisest kõrgemat üürihinda. Eraldi segmendi moodustavad tegevusalad, mida viljelevad firmad on koheselt valmis maksma keskmisest kordades kõrgemat üürihinda, nagu näiteks kasiinod.

Kommunaal- ja haldustasude arvestus on aga kõikidele üürnikele tavaliselt sarnastel alustel ehk üüritava pinna ruutmeetrite arvul põhinevad.

Autor: Tiina-Piret Peegel

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt