Tarvo Vaarmets • 19. märts 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Kullaunts maksab jälle alla 1000 dollari

Kullafutuurid tegid eile läbi kuu suurima languse ning kukkusid untsi kohta allapoole tuhande dollari taset. Pessimismi põhjuseks võib eelkõige pidada USA keskpanga oodatust väiksemat intressikärbet.

Kulla hind saavutas rekordtaseme (1033,90 dollarit untsi eest) neli päeva tagasi, kuna eelmised intressimäärade langetamised kiskusid USA valuuta väärtust alla ja investorid otsisid dollari odavnemise eest kaitset just kullas.

Intressifutuuride järgi võis Fedilt oodata baasintressi toomist kahele protsendile, mistõttu ka kulla hinda oli see sisse arvestatud. Teatavasti otsustas USA keskpank tuua intressimäära aga 2,25 protsendile. "Turg arvestas protsendise kärpega ja kulla hind liigub nüüd tegelikkusega vastavusse," kommenteeris Deutsche Banki metallistrateeg Joel Crane.

Aprillikuise tarnetähtajaga futuurilepingud langesid New Yorgis eile hommikul pea kolm protsenti (977,50 dollarini untsi eest). Väärtust kaotas ka hõbe, mille maikuise tarnetähtajaga lepingud langesid 2,4 protsenti. Aasta algusest on hõbe tõusnud aga 34 ja kuld 20 protsenti.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt