General Electricu väljavaade kehv

Virge Lahe 15. aprill 2008, 00:00

USA majanduse mikrokosmoseks nimetatud General Electric, kel seljataga 130aastane tegutsemine, teatas läinud reedel oodatust kehvemast esimese kvartali kasumist, kuid lisaks sellele ei näe ettevõte ka järgnevatel kuudel oma majandusolukorra paranemist, kirjutas Bloomberg.

Kasumiks tuli 4,3 miljardit dollarit. Analüütikud ootasid 43 sendi asemel 51 senti aktsia kohta, mida nimetas Andrew Busch BMO Capital Marketsist suureks kaotuseks, seisis Bloombergis.

Konglomeraat oli sunnitud korrigeerima ka teise kvartali ja kogu aasta prognoose.

"Meie suurim kaotus oli finantseerimisüksuse tulemustes," kommenteeris General Electricu juht Jeff Immelt.

"Me teadsime, et esimene kvartal esitab meile väljakutse, kuid eriline segadus, mis tekkis rahaturgudel märtsis, mõjutas meie varamüümise võimet ja tipnes kõrgematesse turuhindadesse ümberhindamisest tuleneva kaotuse ja seisu halvenemisega," viskas Immelt öelduga kivi rahaturgude kapsaaeda.

"Kuna General Electric teenib ligi 35 protsenti oma tuludest finantsteenustest, ei imestaks, kui tulemused valmistaksid pettumust ka järgmistes kvartalites," andis LHV analüütik Madis Toomsalu tulevikuhinnangu.

"Tasub tähele panna, et finantsturgude nõrkus ei ole kellelegi uudiseks, kuid sellest hoolimata valmistati investoritele halb üllatus. Ootustele jäädi alla pea kõigis segmentides, kõige enam kannatasid tulud ettevõtete finantseerimisüksuses."

Kuna olukord ei ole USAs Toomsalu hinnangul oluliselt paranenud ning majanduse paranemise märke veel ei paista, pole ka General Electricu puhul optimismiks põhjust.

"Kuigi USA tulud kukkusid viis protsenti ning rahvusvahelised tulud kasvasid 22 protsenti, siis tugevad infrastruktuuritulud väljaspool USAd ei korva meedia-, tervishoiu-, tööstus- ja krediidiüksuse nõrkust," märkis analüütik.

Lisaks säilib Toomsalu arvates oht, et maailma majanduse kasvu aeglustumise tingimustes ei suudeta infrastruktuuriüksust kui praegust põhilist kasvuallikat sama tugevana hoida.

"Ka ettevõtte enda aastaprognoos tundub arvestavat küll nõrkade kodumaiste tuludega, kuid mitte globaalsete tulude kokkukuivamisega," toonitas Toomsalu. Ta lisas, et sellest on tingitud ka tema mõningane pessimism ettevõtte lähituleviku suhtes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:28

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing