Lemmi Kann • 23. aprill 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Maavalitsus võttis Paldiski luubi alla

Paldiski linnavalitsus ja volikogu otsustasid mullu luua Paldiski kultuuri- ja spordikeskuse, mille rahastamiseks taotlus linnavalitsus ELi omavalitsuste programmist KOIT raha. Märtsis algatas volikogu esimees Jaan Mölder sihtasutuse loomise koos ASiga Alexela Terminal, mille käigus on volikogu liikme Kaupo Kallase hinnangul seadusega vastuollu mindud.

Eelmisel nädalal andis linnapea korralduse sihtasutus ära teha. Siis pöördus Kallas maavanem Värner Lootsmanni poole palvega alustada järelevalvemenetlust.

"Esimene otsus, mille volikogu vastu võttis, ei vasta kindlasti õigusaktide nõuetele. Aga praegu peaks küll kõik perfektne olema," möönis linnapea Sven Põder. Mölder kommentaari anda ei soovinud.

Lugu keerleb Paldiski endise ohvitseride maja ümber Pakri tänaval, mis on Alexela Terminali panus sihtasutusse. "Sihtasutust oli vaja, et kaasata projekti Alexela Terminal. Linn ei oleks ise saanud seda maja osta," selgitas Põder. Ta ütles, et projekti ettepanek tuli ettevõttelt. Detsembris, kui Paldiski raha küsis, kuulus maja OÜ-dele Genbud Grupp ja Puitmajade Ehitus. Alexela Terminali omaks sai see 24. jaanuaril. Alexela Terminali juhi Aarto Eiprega ei õnnestunud eile kontakti saada.

Sihtasutuse nõukogus on Mölder, Põder, Eipre ja Paldiski Arendamise ASi juhatuse liige Nikolai Pitšugov, kes on paika pandud kolmeks aastaks. Tagasi saab neid kutsuda üksnes enda avaldusel või kohtuotsusega. "Oli asutajate üksmeelne soov, et nõukogu liikme staatus pannakse paika nii jäigalt, kui seadus võimaldab, et välistada võimalus, et mingitel poliitilistel või muudel hämaratel põhjustel jääks see asi toppama," selgitas Põder.

Harju maasekretäri Leevi Laeveri sõnul kulub järelevalvele umbes kuu. "Edasi on juba KOIT-rahade otsustajate ehk siseministeeriumi ja EASi otsustada, kas see mõjutab rahataotlust," märkis ta.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt