Christel Karits • 24. aprill 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Tudengite-, nõidade- ja tulepidu

Jüriöö tõrvikud on vaevalt kustunud, kui ees ootab volber. Eelkõige seostame seda pidu tudengite ja nõidadega ning müstilise tulemänguga.

Google'i otsingusse toksitud sõna "volbriöö" toob kõigepealt vastuseks hulga politseiuudised, milles teatatakse, et seekord möödus öö rahulikult. Ilmselgelt on sel ajal karta suuremat möllu. Aga ega selles miskit uut ole. Päris kevade saabumist on muistsed rahvad tähistanud tuhandeid aastaid, volbriööl peopanemine on palju vanem, kui jutud, mis selle kohta välja mõeldud.

Ühe legendi järgi on Volbriöö nime saanud Inglismaal sündinud Valborgi-nimelise naise järgi, kes enam kui tuhat aastat tagasi pühakuks kuulutati. See juhtus 779. aasta 1. mail.

Teine legend pärineb Saksamaalt, kus volbriöö nimeks on Walpurgi öö. Sel ööl peavad Blocksbergi nõiad võimsa peo ja ootavad Vanakuradi saabumist. Nõidade kohtumispaigaks on Brockeni mägi, kus nad lõkke ümber tantsivad ja nõiatempe teevad. See on sama mägi, kus Väike Nõid tädi Rumpumpelile vahele jäi.

Muide tänapäeval kasutavad naisnõiad sõiduriistana luua asemel ka näiteks tolmuimejat ning tegijamad jõuavad kohale kuumaõhu palliga. Mõned päevad on veel aega. Kasutage oma fantaasiat! Tõenäoliselt soosib peomöllu ka lõpuks ometi kohale saabunud kevad. Ilmaprognoosi kohaselt peaksid päevased õhutemperatuurid ulatuma pea kahekümne kraadini.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt