Reformarite sihtasutus võttis vastu anonüümseid miljoneid

Kristina Traks 23. mai 2008, 00:00

Kes on sihtasutuse annetajad, pole asutus aastaaruannetes lahti kirjutanud. Viidatakse vaid Baltic Travel Group Ltd-le, mis aastatel 2005-2007 annetas sihtasutusele ligi 300 000 krooni liberaalse mõtteviisiga projekti teostamiseks. See firma on suhteliselt uus, asutatud 2005. aasta märtsis. Eelmisel aastal oli kodulehekülje andmeil selle turismiteenuseid pakkuva ettevõtte käive 30,7 miljonit krooni ja kasum 1,5 miljonit krooni.

Kodanikuhariduse sihtasutuse juhatuse liige on Reformierakonda kuuluv Remo Tiigirand. Ka nõukogu liikmed Taavi Rõivas, Kalle Palling ja Paul-Eerik Rummo kuuluvad sellesse erakonda.

"Eeee... ettevõtjatelt ikka," ütles Tiigirand vastuseks ajakirjaniku küsimusele, kes on sihtasutusele raha annetanud. Täpsemalt oli Tiigirand nõus annetuste teemat kommenteerima vaid e-posti teel.

Ilma suurema kärata juba aastaid tegutsenud sihtasutus tegeleb tegevusaruande järgi peaasjalikult liberaalse maailmavaate propageerimisega. Selleks on sihtasutus loonud nn Liberalismi Akadeemia ning kodulehekülje www.liberalism.ee.

Ka tellib sihtasutus juba mitu aastat artikleid ja reklaami OÜ-lt Paremad Uudised, mille ainuomanik on reformierakondlane Peep Lillemägi. Nii on Lillemägi Paremad Uudised aastatel 2005-2007 teinud käivet 3,1 miljonit krooni, sellest ligi 1,5 miljonit krooni on saadud nimelt meediateenuste eest.

Eile lehe trükkimineku ajaks ei olnud Tiigirand e-kirjaga saadetud küsimusele vastust saatnud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:33
    Otsi:

    Ava täpsem otsing