Mari Hiiemäe • 29. mai 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Päev lastele

Kadriorgu püsti pandud kahel vabaõhulaval jätkub tegevust terveks päevaks. Alates kella üheteistkümnest hommikul lahutavad vaatajate-kuulajate meeli noortebändid ning tantsurühmad, külla tuleb ka mustkunstnik. Soovijatel on võimalus karaoket laulda ning lasta endale näomaalinguid ning soenguid teha.

Kohapeal on valida rohkem kui kahekümne erineva atraktsiooni vahel. Lapsed on oodatud batuudile hüppama, asfaldijoonistusi tegema ning võistlusmängudes kaasa lööma. Vahepeal võib tutvuda tuletõrje-, kiirabi- ja politseiautodega, mis just selleks tarbeks kohale on toodud.

Lastekaitsepäeva pole unustatud ka teistes Tallinna linnaosades. Väiksemaid teemaüritusi pakuvad osalemiseks mitmed vabaaja- ning noortekeskused.

Traditsiooniliselt on avatud sooduspiletiga külastamiseks Tallinna Loomaaed. Kalevi perepäevaks ristitud üritusel saab joonistada ja meisterdada, võtta osa lõbusatest mängudest ning tutvuda raamatukogubussis Katariina Jee tegemistega. Nii suurtele kui ka väikestele pakub rõõmu seiklusmäng "Reis ümber loomaaia", mille läbinuid ootab ees väike üllatus.

Tartus toimub lastekaitsepäeva tähistamiseks kõigile huvilistele avatud teatriteemaline perepäev "Rändteater tuli linna".

Pidu alustab keskpäevane rongkäik Vanemuise teatri eest Raekoja platsile, kus üksteise järel hakkavad oma kavasid esitlema Tsirkusestuudio Fox, Vello Vaher, Ummi Tsirkus, Eesti Nuku- ja Noorsooteater, Heino Seljamaa, Sagar Sagitta, Vanemuise ooperilauljad jt.

Need, kes isetegemist pealtvaatamisest etemaks peavad, võivad tarkust koguda mitmetes õpitubades, žongleerimiskursusel ning lennumudelite lennutamisel. Valikuid jagub terveks päevaks. Väikese tasu eest on käeulatuses batuut, poniga ratsutamine ja lodjasõit Emajõel. Uudishimulikke ootab Ahhaa keemiateater, raamatukogu muinasjututelk ning suur seiklusmäng.

Esimesel juunil on temaatilist sagimist täis ka Tartu külje all paikneva Raadi mõisa park. Eesti Rahva Muuseumi eestvedamisel leiab seal keskpäevast kuni õhtuni aset lõbus perepäev muinasjuttude, meisterdamisvõimaluste ja mängudega.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt