Tõnis Oja • 2. juuni 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Hiina aktsiad on muutunud odavaks

Hiina aktsiad on kukkunud sel aastal juba nii palju, et hiinlaste alumiiniumitööstuse ettevõtte Aluminium Corp kasum on suurem kui USA suurima alumiiniumitootja Alcoa oma, mille hind on kallim, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.

Hiina aktsiaturu hinnaliikumist peegeldava CSI 300 indeksi 32protsendiline kukkumine aasta algusest on vähendanud aktsia hinna ja kasumi suhte (p/e) erinevust võrreldes USA S&P 500 indeksi p/e suhtega 13 protsendini, võrrelduna 139 protsendiga möödunud aasta oktoobris. Hongkongi börsil kaubeldavate Hiina aktsiate p/e suhe on aga USA aktsiatega võrreldes odavam.

CSI 300 indeks kerkis eelmise kahe aasta jooksul 478 protsenti. Seetõttu muutus Hiina aktsiaturg üheks kallimaks maailmas. Indeksi keskmine p/e suhe oli möödunud aasta oktoobris 52,8. Nüüdseks on see Bloombergi andmetel kukkunud 26,4ni. S&P 500 indeksi koosseisu kuuluvate ettevõtet aktsiate keskmine p/e suhe on 23,4.

Hang Seng ehk Hiina ettevõtete indeks, mille koosseisu kuulub 42 Hongkongi börsil kaubeldavat Hiina ettevõtet ja mida saavad vabalt osta ka välismaalased, p/e suhe on 18,1.

Hiina ettevõtete esimese kvartali kasumid kasvasid keskmiselt 5,5 protsenti ja ületasid kasumprognoose 4,3 protsendi võrra. USA ettevõtete kasumid langesid aga 16 protsenti ja jäid analüütikute ootustele alla 4,4 protsendi võrra.

Analüütikute hinnangul kasvab Aluminium Corpi kasum kahel järgneval aastal 20 protsenti, võrrelduna Alcoa 8,7 protsendiga. Hiina ettevõtte p/e suhe on 14,5 ja jääb 11 protsenti Alcoa p/e suhtest madalamaks.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt