Romet Kreek • 16. juuni 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Suur suvevaikus kaigub kõrvu

Tallinna börsil oli eile rahulik börsipäev.

Kui võtta enim tehinguid teinud aktsiad ette, siis Eesti Telekom ja Olympic EG tegid 33:33 viigi.

Vaatamata suurele tehingute arvule Eesti Telekomi aktsiaga tuli käibeks veidi üle kahesaja tuhande krooni.

Olympic EG käibeks tuli natuke alla 600 000 krooni. Kui Eesti Telekomi aktsia tõusis 0,4 protsenti, 111,87 kroonile ehk 7,15 eurole, siis Olympicu aktsia hind ei muutunud.

Suurema rahaga, kui nii saab öelda, olid tegevad Tallinna Kaubamaja ja Tallinna Vee aktsiad. Esimene tõusis 1,3 protsenti, 100,14 kroonile ehk 6,40 eurole. Aktsiaga tehti kaks tehingut. Tallinna Vee aktsia leidis tehinguhuvi kaheksal korral. Aktsia hind langes 1,6 protsenti, 187,76 kroonile ehk tosinale eurole.

Tallinna börsile on jõudnud kohalikus mastaabis hiiglaslik võlakirjaemissioon, see Manutendi oma. Millegipärast börsil paberiga tehinguid tehtud ei ole, küll aga börsiväliselt. Ja kas on üldse mõtet viia võlakirjad börsile, kui nende jaotus on äärmiselt kitsas? Paberil oli 81 omaniku, kusjuures miljonist kroonist suurem ports võlapaberit oli 23 investori käes (pea 88% emissiooni mahust).

Arusaadav, et fondid soovivad, et võlakirjad oleksid börsil (vastavalt regulatsioonile), kuid mingit hinnakujundust seal küll märgata ei ole.

Vanasti oli Tallinna börsil mõnevõrra suurem aktiivsus võlakirjades, kui seal leidus hea laia jaotusega Hüvitusfondi võlakirju.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt