Börsile tulemas juba viies surnud aktsia

Tõnis Oja 27. juuni 2008, 00:00

Veebruari lõpus kirjutasin siinses kommentaaris, et kaheksateistkümnest börsil noteeritud ettevõtte aktsiast tuleks nelja (Starman, Viisnurk, Trigon PD ja Kalev) noteerimine lõpetada. Nüüdseks on enam-vähem selge, et sellesse nimistusse lisandub ka viies, Saku Õlletehase aktsia.

Eile lõppenud Carlsbergi pakkumise tulemused polnud kommentaari kirjutamise ajaks veel teda, aga suure tõenäosusega on pakkumise vastuvõtmine valdav ning börsil kaubeldavaks jääb umbes kümme protsenti aktsiatest. Carlsbergi ja Hansapanga järel õlletehase suurim aktsionär, investeerimispankur Rain Lõhmus on juba teatanud, et võtab ülevõtmispakkumise vastu. Hansapanga kontole on nädalaga laekunud üle kolme protsendi aktsiatest ning tõenäoliselt võtab ka Hansapank pakkumise vastu. Sellega tuleb juba kokku pea 87 protsenti. Ülejäänud aktsionäride omanduses on kõigil alla poole protsendi Saku Õlletehase aktsiates ning senisest madala likviidsusega aktsiast saab surnud aktsia, millega tehinguid sooritada saab olema äärmiselt keeruline.

Eile vahetas omanikku 20 Viisnurga, 250 Trigon PD, null Kalevi, Starmani ja Merko Ehituse aktsiat. Arco Vara ja Tallinki aktsia hinnad langesid mõlema börsiajaloo madalaimale tasemele. Arco Vara avalikul esmaemissioonil osalejad on kaotanud 70, Tallinki aktsiate märkijad 45 protsenti investeeringust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:37
Otsi:

Ava täpsem otsing