Kadri Jakobson • 13. juuli 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Venemaa miljardärid lõbu pealt kokku ei hoia

Venemaal meelelahutusega tegelevate inimeste sõnul on selles vallas eriliselt andunud ja kirgliku patroonina silma paistnud Roman Abramovitš, kirjutab Soome majandusleht Kauppalehti.

Kui Moskvas avati Abramovitši kallima Darja Žukova kunstigalerii, kutsuti esinema Amy Winehouse. Lauljannale maksti esinemise eest 1,9 miljonit eurot ehk ligi 30 miljonit krooni.

Abramovitši tütre 16. sünnipäeva tähistati samuti kõrgel tasemel. Peol mänginud bändid Klaxons ja CSS said mõlemad 1,3 miljonit eurot (20 mln kr).

Tavaliselt armastavad Venemaa multimiljonärid kutsuda poptähti kas sünnipäevadele, pulma või aastavahetuse pidustustele.

Võitjaks selles võistluses tuli aga Vladimir Potanin, kelle aastavahetuse peol säras maailmakuulus George Michel. Esinemine maksis 2 miljonit eurot (31 mln kr).

Kõige rohkem kulutas superstaaridele raha aga Gazprom. Ettevõtte 15. sünnipäevale olid esinema kutsutud Tina Turner ja mõned liikmed Deep Purple'ist. Talvel Moskva Kremlis aset leidnud pidustustel osalesid siis veel presidendi toolil istuv Vladimir Putin ja praegune riigipea Dmitri Medvedev, kes oli toona Gazpromi juhatuse esimees. Hevimuusika fänn Medvedev sai tervitada rokkstaare Deep Purple'ist. Iga bändi liige pani tolle õhtu eest taskusse 1,5 miljonit eurot (23,4 mln kr). Sama summa teenis õhtul esinenud Tina Turner.

Kuulsaim eestlasest staar, keda Venemaal tuntakse, on Anne Veski.

"Mind kutsutakse tihti esinema üritustele, kuhu kogunevad üsna rahakad ja mõjukad inimesed," räägib Veski, kes on oma silmaga tunnistanud paljude Vene ja Aasia ärimeeste luksuslikku elu.

Samas on ka Blacky aka Lea Liitmaa käinud Venemaal ühe rikka Sergei-nimelise mehe sõbra sünnipäeval esinemas.

Eestlased kutsuvad heal juhul enda sünnipäevadele ja pidudele süldibände, kuid on ka erandeid. Näiteks on Peeter Rebasel olnud võimalus Briti popduo Pet Shop Boys oma geiklubi Angeli avamisele saada.

Hiljuti sai hea pakkumise ka Paradise Crew solist Kristjan Kasearu, kellele tehti pärast esinemist restoranis Vertigo ettepanek ühele erapeole esinema tulla.

Kuigi kuluaarides sahistatakse, et selle esinemise eest maksti hästi, siis Kasearu rahast rääkida ei taha.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt