IIZI kindlustusfirmal lasub kahtlus masspäringus

ÄP 16. juuli 2008, 00:00

Sellega seoses algatas Põhja Politseiprefektuur 11. juunil kriminaalmenetluse.

"ERGO käskis päringu tegijatel päringu teel saadud andmed kustutada. Samuti on ERGO lõpetanud igasuguse koostöö IIZI Kindlustusmaakler ASiga," ütles ERGO juhatuse liige Sergei Vahnitski.

IIZI Kindlustusmaakleri juhatuse esimees Risto Rossar ütles, et IIZI vastu esitatud süüdistused on põhjendamatud.

"IIZI vastu esitatud süüdistused on põhjendamatud ning me teeme omalt poolt kõik, et välja selgitada, miks LKF meid infolekkes süüdistanud on. Eeldatavasti on tegemist LKFi poolse katsega piirata maaklerite juurdepääsu oma andmebaasides sisalduvale teabele ning osaga LKFi ja ERGO Kindlustuse algatusest piirata liikluskindlustuse müüki maaklerite kanalis," kommenteeris IIZI Kindlustusmaakleri juhatuse esimees Risto Rossar.

IIZI on automaatset andmevahetust teinud juba väga pikka aega. "Me väljastame ligi 1000 liikluskindlustuse poliisi päevas. Kõik automaatsed andmevahetused on tehtud ainult meie väljastatud poliiside andmetele ning on kooskõlas seadustega," ütles Rossar.

Rääkides Eesti kindlustusturul praegu toimuvast laiemalt, märkis IIZI juht, et suurt turuosa omav ERGO Kindlustus püüab ebaausate võtetega oma hetkepositsiooni iga hinna eest säilitada. "Neil on tõsine hirm uute turule tungivate seltside ees."

Selgituseks Äripäevas avaldatud infole kinnitab ERGO Kindlustus, et praegu ei kujuta tehtud masspäring ERGO klientidele ohtu, sest nii ERGO kui ka LKF on võtnud tarvitusele meetmed selle vältimiseks.

"ERGO on käskinud päringu tegijatel päringu teel saadud andmed kustutada. Samuti on ERGO lõpetanud igasuguse koostöö IIZI Kindlustusmaakler ASiga," ütles juhatuse liige Sergei Vahnitski.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:38
    Otsi:

    Ava täpsem otsing