Tõnis Oja • 22. juuli 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Börsidel taas tugev languspäev

Kui veel mõni päev tagasi oli aktsiaturgudel tunda veidi kergendust, siis eile olid illusioonid taas kadunud ning aktsiaturud suures languses.

Tallinna börsi neljaprotsendilisele kukkumisele ei jäänud palju alla ka Stockholmi börs, mille indeks langes eile üle kolme protsendi. Vedajaks oli Ericssoni aktsia, mis kella viieks õhtul oli kaotanud juba 12,4 protsenti, langedes 65,8 Rootsi kroonini.

Norma suuromaniku Autolivi aktsia hind tegi enam kui viie aasta suurima kukkumise 12 protsendi võrra, 238,5 Rootsi kroonini. Maailma suurim autode turvapatjade tootja teatas, et alandab käibe ja tegevuskasumi prognoosi ning kavatseb koondada töötajaid.

Estonian Airi suuromaniku SASi aktsia hind kukkus kaheksa protsendi võrra, 37,70 Rootsi kroonini.

Helsingi börsil ja mujal Euroopas olid langused mõnevõrra mõõdukamad, ehkki mitmeprotsendilistest kukkumistest ei pääsenud nemadki. Nii kukkus jaekaubanduskontserni Kesko aktsia hind 8,5 protsenti ehk 18,7 euroni. Nokia aktsia hind langes 3,3 protsendi võrra, 16,73 euroni.

Muu Euroopa peakangelaseks oli maailma suurim mobiiltelefonioperaator Vodafone, kes hoiatas, et selle aasta kasum jääb varasema prognoosi alumisse otsa. Suurbritannia investorite hulgas üks laialdasemalt hoitud aktsiaid kukkus üle 14 protsendi ja oli paljuski ka kogu telekomisektori allavedaja.

Ka USA aktsiaturud alustasid eile langusega, mille peasüüdlased olid Apple, kes prognoosis käimasolevaks kvartaliks väiksemaid marginaale, ning investeerimispank Wachovia.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt