Anne Oja • 22. juuli 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Sõsarfirma andis Q Varale hiigellaenu

86 miljoni kroonine laen on allutatud kõigile Q Vara kohustustele, selgitas ettevõte. Kohe pärast laenulepingu allkirjastamist alustati laenu konverteerimist omakapitaliks.

Esmaspäeval esitas Q Vara juhatus Harju maakohtu registriosakonnale avalduse, et aktsiakapitali suurendataks mitterahalise sissemaksega 8 600 000 krooni võrra. Vastavalt Q Vara aktsionäride otsusele emiteeriti 860 000 uut aktsiat nimiväärtusega 10 krooni ja ülekursiga 90 krooni aktsia kohta.

Q Vara omakapital suureneb äsjaste tehingute registreerimisel 86 miljoni krooni võrra. Samas tasub teada, et nii Q Varal kui ka Q Capitalil on ühed ja samad omanikud - SLProductions ja Marine Systems.

Audiitor heitis Q Varale ette, et firma andis juhtkonnaga seotud ettevõtetele ja isikutele põhjendamata laenu ning kahjustas sellega võlausaldajate huve. Ehkki Q Vara juht Alo Lillepea lubas aripaev.ee-le raha väljakantimist börsisüsteemi vahendusel selgitada, pole ta seda siiani teinud.

Q Vara tütarfirma Q Ehituse maksuvõlg oli eilseks kasvanud 6,5 miljoni kroonini. SLProductions võlgneb maksuametile 2,6 miljonit krooni. Lisaks on mõlemal ettevõttel mitmeid uusi hapuks lastud laenu- ja liisingumakseid.

NASDAQ OMX börsi turuteenuste juht Kalle Viks ütles aripaev.ee-le, et kui ettevõte suurendab aktsiakapitali legaalselt ja toimingud on ka börsiteadete vahendusel arusaadavalt jälgitavad, on Q Varale raske midagi ette heita.

"Börsi sanktsioonid on võimalikud juhul, kui ettevõte satub vastuollu Tallinna börsi reeglitega. Lisaks on teatud juhtudel võimalik väärtpaberile lisada nn vaatlusmärge," selgitas Viks. "Praegu ei ole me sellist vajadust tuvastanud, kuid jälgime kindlasti edasisi arenguid."

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt