Sõsarfirma andis Q Varale hiigellaenu

Anne Oja 23. juuli 2008, 00:00

86 miljoni kroonine laen on allutatud kõigile Q Vara kohustustele, selgitas ettevõte. Kohe pärast laenulepingu allkirjastamist alustati laenu konverteerimist omakapitaliks.

Esmaspäeval esitas Q Vara juhatus Harju maakohtu registriosakonnale avalduse, et aktsiakapitali suurendataks mitterahalise sissemaksega 8 600 000 krooni võrra. Vastavalt Q Vara aktsionäride otsusele emiteeriti 860 000 uut aktsiat nimiväärtusega 10 krooni ja ülekursiga 90 krooni aktsia kohta.

Q Vara omakapital suureneb äsjaste tehingute registreerimisel 86 miljoni krooni võrra. Samas tasub teada, et nii Q Varal kui ka Q Capitalil on ühed ja samad omanikud - SLProductions ja Marine Systems.

Audiitor heitis Q Varale ette, et firma andis juhtkonnaga seotud ettevõtetele ja isikutele põhjendamata laenu ning kahjustas sellega võlausaldajate huve. Ehkki Q Vara juht Alo Lillepea lubas aripaev.ee-le raha väljakantimist börsisüsteemi vahendusel selgitada, pole ta seda siiani teinud.

Q Vara tütarfirma Q Ehituse maksuvõlg oli eilseks kasvanud 6,5 miljoni kroonini. SLProductions võlgneb maksuametile 2,6 miljonit krooni. Lisaks on mõlemal ettevõttel mitmeid uusi hapuks lastud laenu- ja liisingumakseid.

NASDAQ OMX börsi turuteenuste juht Kalle Viks ütles aripaev.ee-le, et kui ettevõte suurendab aktsiakapitali legaalselt ja toimingud on ka börsiteadete vahendusel arusaadavalt jälgitavad, on Q Varale raske midagi ette heita.

"Börsi sanktsioonid on võimalikud juhul, kui ettevõte satub vastuollu Tallinna börsi reeglitega. Lisaks on teatud juhtudel võimalik väärtpaberile lisada nn vaatlusmärge," selgitas Viks. "Praegu ei ole me sellist vajadust tuvastanud, kuid jälgime kindlasti edasisi arenguid."

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 17:39

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing