Nafta hind pööras tõusule

13. oktoober 2008, 12:11

Nafta hind tõusis 13 kuu madalaimalt
tasemelt üle 80 dollari, kui USA, Euroopa ja Aasia valitsused otsustasid toetada
pangandussüsteeme, et leevendada globaalset majandust ähvardavat
finantskriisi.

Nafta hind kasvas esimest korda pärast seda, kui 15 eurotsooni riiki otsustasid turgutada oma panku. Föderaalreserv teatas, et dollarifondid on finantsinstitutsioonidele avatud, et leevendada pingeid rahaturgudel, vahendas Bloomberg.

„Kõik ootavad tõendit, et valitsuse sekkumisel oleks positiivne mõju või vähemasti pehmendaks see globaalset paanikat,” ütles investeerimisfirma Commodity Warrants Australia analüütik Toby Hassall.

Täna oli naftabarreli hind Londonis 81,62 dollarit. Toornafta novembrilepingu hind tõusis 5,1% New Yorgis 81,62 dollarile.

Nafta hind langenud 45% juulikuu rekordiliselt 147,27 dollarilt. Eelmisel reedel langes barreli hind 77,70 dollarile, mis on madalaim tase pärast 2007. aasta 10. septembrit.

Investeerimispank Goldman Sachs langetas nafta hinna prognoose teist korda sel aastal. Goldman Sachs prognoosib, et naftabarreli maksumust näitav West Texas Intermediate (WTI) on neljandas kvartalis 75 dollarit barreli kohta varasema 110 dollari asemel. Aasta lõpuks oodatakse, et naftabarreli hind on 70 dollarit 110 dollari asemel, selgub tänasest raportist.

„Me selgelt alahindasime globaalse finantskriisi sügavust ja kestust ning selle mõjusid majanduskasvule ja tarbimisele,” teatasid analüütikud Jeffrey Currie ja Giovanni Serio.

New Yorgi nafta futuurid langesid 17% eelmisel nädalal, mis on suurim nädalane kukkumine pärast 2003. aasta märtsi, kui USA tungis Iraaki.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. October 2008, 12:04
Otsi:

Ava täpsem otsing