ÄP fototoimetus • 16. november 2008 kell 22:00

Uudised

Virumaa suurimat kaubandus- ja meelelahutuskeskust Akropolis ei avata 2009. aasta septembris-oktoobris, nagu oli plaanis suvel, kuna muutunud turuolukord on mõjutanud potentsiaalsete rentnike plaane.

Veel poole aasta eest jooksid rentnikud tulevasele Akropolisele tormi: tellimusi oli esitatud 50 protsenti rohkem, kui ligikaudu 40 000 ruutmeetri suuruse üldpindalaga kaubandus- ja meelelahutuskeskus mahutada suutnuks, kirjutas ehitusuudised.net.

"Praegu on turuolukord selline, et töötus süveneb ja rahva ostuvõime väheneb ning see sunnib rentnikke ikka ja jälle olukorda analüüsima. Avamiseks optimaalset aega on esialgu raske öelda. Ma valetan, kui ütlen, et see on 2009. aasta oktoober. Võib-olla on see 2010. aasta 1. jaanuar. Täpselt võin öelda vaid üht: Akropolis tuleb Narva kindlasti," selgitas üks Akropolise projekti juhte Mindaugas Bikus.

Ehkki kinnisvara hinnad üldiselt langevad, siis Paides büroopinda napib ja sellest tulenevalt on püsivad üürihinnad olemasolevates büroohoonetes vahemikus 120-180 kr/m2, kirjutas ehitusuudised.net.

Uusi büroopindu Paides peale Bermuda ärimaja ja detsembris renoveeritava Rüütli 42 hoone lähima poole aasta jooksul pakkumisse ei lisandu. Kaubanduspinda on III kvartalis juurde tulnud äsja avatud Selveriga. Samuti tehakse Maksimarketi juurdeehitust. On tehtud ka tehinguid äriotstarbeks sobiva maaga ja käivad läbirääkimised kaubanduskettidega võimalike kaubanduskeskuste rajamiseks. Tootmis- ja laohooneid pakkumises on, kuid nõudlus nende järele on tagasihoidlik.

Pakkumisel on endisaegseid lagunenud laudahooneid, mille vastu suurem huvi puudub. Hooaja alguses tõusis huvi põllumaa vastu - olenevalt asukohast on tehtud tehingute hinnavahemik keskmiselt 10 000-20 000 kr/ha.

Suurematest kaubanduskeskustest on Rakveres valminud Kroonikeskuse juurdeehitis kesklinnas ja Rakvere linnapiiri lähedal Põhjakeskus, kirjutas ehitusuudised.net.

Kohalikud ettevõtjad soovivad üürida 50-300 m2 töökodade, lao- ja väiketootmispindasid, eelistatud on linnaäärsed heas seisukorras pinnad.

Autor: ÄP

Hetkel kuum