17. detsember 2008 kell 22:00

Arakas asub juhtima 500miljonilist kinnisvaraportfelli

Arka sõnul käivad juba läbirääkimised mitmete hoonete omandamiseks.

"Kinnisvaraportfell jääb nii, nagu on," kinnitas ta portfelli olemasolevate töötavate objektide kohta.

Arakas põhjendas osaluse ostu, et nad on sel aastal ostnud Tallinna Külmhoone laokompleksi ning Võru K-Rauta poehoone ja nüüd neil tekkis võimalus omandada Balti Kinnisvaraportfelli 12 objekti juhtimine. "Meie ülesanne alustava ettevõttena on hallatavate varade mahtu suurendada. Siin nägime väga head võimalust seda hüppeliselt teha," lisas ta.

"Kuna me oleme Eftenis kõik Eesti inimesed, siis Eesti konjunktuur on meile kõige paremini tuttav. Lätis on segadust lihtsalt niivõrd palju ja Leedu hinnatase on kõige kõrgem," põhjendas ta hetkelist huvi eelkõige Eesti kinnisvaraturu vastu.

"East Capitali jaoks on mõistlik keskenduda oma tegevus Baltimaade kinnisvaraturul East Capital Baltic Property fondi juhtimisele ja meil on hea meel, et leidsime EfTENi näol partneri, kes on huvitatud teise fondi juhtimisest," ütles East Capital Real Estate'i nõukogu esimees Gert Tiivas.

Arakas hindas tehingujärgselt kinnisvaraportfelli väärtuseks 650 miljonit krooni, mille peale Tiivas ütles, et see on kogu portfelli väärtus, mis sisaldab ka laene. "Meie müüsime ära aktsiaosaluse. See on ikkagi natuke väiksem number," kommenteeris ta osaluse müügist ja tehingu sõlmimisest saadud raha. Tiivase sõnul on East Capitalil palju ideid, aga neid avalikustada ta ei või.

"Meil ei ole nii, et raha täna tuleb ja homme läheb." märkis mees.

Autor: Virge Lahe

Hetkel kuum