Veel üks Jukose eksjuht sai palju aastaid

29. detsember 2008, 18:50

Moskva kohus mõistis endisele Jukose
haldusjuhile Aleksei Kurtsinile 12 aastat range režiimiga kolooniat ja 800 000
rubla (300 000 krooni) trahvi osalemise eest heategevuseks eraldatud 74 miljoni
rubla riisumises.

Moskva Taganka kohtu värske otsuse kohaselt tuleb mehel ka varem mõistetud karistust arvestades istuda vanglas 15 aastat ja maksta riigile miljon rubla, kirjutas täna Kommersant. Antud asi saadeti kohtusse eelmise aasta aprillis. Tegu on juba teise protsessiga Jukose poolt 2004. aastal heategevuseks eraldatud raha riisumises ja rahapesus, esimesel korral figureeris Moskva Lefortovo kohtus kahjusumma 342 miljonit rubla. Siis mõisteti Kurtsinile 14 aastat vanglat. Väidetava varguse organisaator, Jukos-Moskva asepresident Mihhail Trušin on kuulutatud tagaotsitavaks, oma elupaigaks on ta seetõttu valinud Londoni.

Kurtsiniga samas asjas said karistada Moskvas asuva Amalgama DVD Groupi president Boriss Terjomenko (12 aasta vanglat, 800 000 rubla trahvi), ühe riigiduuma saadiku abi Aleksandr Goldman (11,5 aastat, 700 000 rubla) ja ühe rahaülekannete saajaks olnud ettevõtte töötaja Maria Tihopoi (6 aastat, 300 000 rubla). Tagaotsitavaks on kuulutatud veel väidetavad riisutud raha vahendajad Jelena Võbornova ja Dmitri Ljubinin.

Kreml võttis Venemaa ühe suurima eraettevõtte, kontsern Jukose üle, alustades jõuvõtteid 2003. aastal. 9 aastaks kinni mõistetud Jukose suuromanik ja juht Mihhail Hodorkovski istub Siberi koloonias. Tema ja teiste ettevõtte juhtide vastu on esitatud täiendavaid süüdistusi, kohtuasjad jätkuvad. Jukose juhtivtöötajad on tänaseks sisuliselt kõik kas vanglas või lahkunud riikidesse, kust neid Venemaale välja ei anta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. July 2009, 15:48

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing