Võitlus Ameerika unelma pärast

Signe Sillasoo 30. jaanuar 2009, 00:00

Film põhineb kuulsa Ameerika kirjaniku Robert Yatesi 1961. aastal ilmavalust näinud samanimelisel romaanil, mille Time valis 2005. aastal 100 maailma parima ingliskeelse romaani hulka. Uues kuues on vana loo kinolinale toonud tunnustad režissöör ja filmi "American Beauty" eest Oscari võitnud Sam Mendes. Stsenaariumi on kirja pannud Justin Haythe, kes selle töö eest palju tunnustust on pälvinud.

Lugu ise räägib kahest noorest inimesest, Frank (Leonardo DiCaprio) ja April Wheelerist (Kate Winslet). Nad peavad end erilisteks inimesteks ja absoluutselt erinevateks teisest nende Mässajate tänaval asuva uue kodu ümbruskonnas elavatest perekondadest.

Majja kolides nad suisa lubavad mitte muutuda kõigi keskpäraste, tavaliste, hallide ja äravahetamiseni sarnaste inimeste sarnaseks. Ent aeg läheb, argipäev võtab võimust ja õilsad ideaalid tuhmuvad ka nende majapidamises.

Frank, hea, ent mõnevõrra arglik mees, rühib päevast päeva perele raha teenimiseks rutiinseks muutunud töökohal. April seevastu unistab ja kujutab ennast ette hoopis teistsuguses ameerikalikus unelmas, elus, mis on täis kirge ja vaheldust.

Et unelm reaalsuseks muuta, otsustab ta alata otsast ja seda kaugel Pariisis, romantika ja tuledesära linnas. Plaani teoks tegemine ei kujune nende kahe jaoks aga probleemideta. Põrkuvad mälestused, harjumused ning põgenemistuhin.

Detsembris Ameerikas esilinastunud ja jaanuarist mujal maailmas kinoekraanidele jõudev film on pälvinud juba rohkelt tähelepanu.

Praeguseks on filmi pärjatud Kuldse Gloobuse ja Londoni filmikriitikute auhinnaga, samuti on ta kolme Oscari ning mitmete teiste auhindade nominent.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:59
Otsi:

Ava täpsem otsing