Kruuda kolis osa kontoreid kesklinnast Tornimäelt minema

Lemmi Kann 17. veebruar 2009, 00:00

Luksusliku Swissoteli järgi tuntud Tornimäe Ärikeskuse omanikfirma EKE Invest juhataja Rein Tiik andis mõista, et rendileping on veel lõpetamata ning kokkuhoid kuni selle vormistamiseni küsitav.

"Lepingu järgi võivad nad ju pinda mitte kasutada, aga see ei vabasta neid rendi maksmisest. Kokkuhoid võib tulla äärmisel juhul kommunaalkulude pealt," nentis ta. Küsimusele, kas Kruuda väljakolinud firmadest jäi üles ka rendivõlg, vastas Tiik napisõnaliselt, et praeguse seisuga on vastavalt lepingule kõik kontrolli all.

Kalevi kinnisvara majandav tütarfirma Kalev REC rentis Tornimäe Ärikeskuses 1900 ruutmeetrit büroopinda kevadel 2007, mil kaksiktornidena tuntud hoonekompleks Tartu mnt alguses polnud veel valminud. Meedia spekuleeris toona, et kontoripinna igakuine rendimakse võib ulatuda poole miljoni kroonini.

Oliver Kruudat Äripäeval kommentaariks tabada ei õnnestunud. Kalev Meedia juhataja Alar Pink ütles, et Tornimäel tegutsevad edasi uudisteportaali kalev.ee haldav Kalev Meedia ja telekanali Kalev Sport omanikfirma OÜ Eesti Spordikanal.

Kalev Meedia 200 töötajast koondatakse 150 ning telekanali 30 inimesest jääb tööle vaid 11, koondamisteate saanud on saadetud kodusele tööle. "Nendega on kõiges kokku lepitud," jäi Pink napisõnaliseks töö sisust ja tingimustest rääkides. Pink lisas, et ei soovi spekuleerida Kalevi meediaprojektide edasise saatuse üle.

Äripäev kirjutas jaanuari lõpus, et Kalev Meedial on raskusi Tallinna kesklinnas Tornimäe Ärikeskuses üüritud rendipinna eest tasumisega. Toona ütles EKE Invest juhataja Äripäevale, et maksedistsipliiniga tekkisid probleemid juba sügisel.

Oliver Kruuda vihjas eilses Päevalehes võimalikele Kalev Meedia välisinvestoritele. "Ausalt öeldes ei taha ma enam mitte millegagi tegeleda," ütles ta. "Ei ole paremat aega kui reedel kell kuus õhtul, mis tundub mulle puhkuse algusena," lisas Kruuda.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:57
    Otsi:

    Ava täpsem otsing