Väätsa Agro aktsiad enampakkumisel

Kadrin Karner 15. aprill 2009, 00:00

Väätsa Agro juht Tiit Tuuleveski kinnitas Äripäevale, et mõne ettevõtja otsest huvi piimatootja vastu ta ei tea.

Vahefinantseerimist pakkuv ettevõte Hanseatic Capital Estonia OÜ müüb avalikul enampakkumisel alghinda määramata ligi kolm miljonit aktsiat ehk pea terve Väätsa Agro aktsiakapitali. Tegemist on Väätsa Agro emafirmale OÜ-le Urbanfors kuuluvate aktsiatega, mida müüakse Hanseatic Capital Estonia ees oleva võla katteks, selgus ametlikest teadaannetest.

GILD Arbitrage fondijuhi Tõnno Vähi sõnul oli kontrolli võtmine OÜs Urbanfors osa Q Vara grupi laenutagatistest. "Meie eesmärk oli ASi Väätsa Agro restruktureerimine, kuid toorpiima hinna märgatava languse tõttu juba eelmisel aastal on ettevõtte majandustulemused halvenenud ja ettevõte ei suuda laene teenindada," selgitas Vähk. "Peame läbirääkimisi suuremate laenuandjatega kõikidele pooltele soodsaima lahenduse leidmiseks." Tema sõnul on enampakkumise osalejate ja tulemuste kohta veel vara hinnanguid anda.

Hanseatic Capital Estonia juhatuse liige Kalmer Kikas ütles Äripäevale, et tegemist on laenuandja ja laenuvõtja vahelise suhtega, mida ta kommenteerida ei taha, ning teiseks takistab teda võimalike uute investorite võrdse kohtlemise printsiip.

Enampakkumise korraldab MAQS Law Firm Advokaadibüroo OÜ "Info on kättesaadav MAQS advokaadibüroost," lisas ta.

Krediidiinfos laiutavate maksehäiretega ei saa Väätsa Agro juhi Tuuleveski sõnul praegu suurt midagi ette võtta. "Jah ega me ei ole oma võlgu ja finantskohustusi kunagi salanud ega unustanud, küsimus on lihtsalt selles, et piima hind on nii palju alla kukkunud, et toodame sulaselget kahjumit," selgitas Tuuleveski.

Tema sõnul pole olukorra parandamiseks praegu mingeid võimalusi, loodetakse võlausaldajate mõistvale suhtumisele ja kannatlikkusele. "Eks vibutatakse sõrme ja kirutakse muidugi, aga keegi lausa üles puua lubanud ei ole," lisas ta.

Väätsa Agro, kelle karja kuulub 1950 lüpsilooma ja 1500 noorlooma, peab praegu prioriteediks vee peale jäämist ning kevadtööde alustamist. "Põllumees peab ju vähemalt kuus kuud ette mõtlema, mida loomadele talvel ette anda," märkis Tuuleveski.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 18:02
    Otsi:

    Ava täpsem otsing