Öö täis õuduseid

Signe Sillasoo 17. aprill 2009, 00:00

Järgmisel nädalal toimuva filmiöö jooksul on võimalus näha kolme erinevas žanris õudusfilmi maailma erinevaist paigust. Ekraanile paisatakse USA indie-horror, Norra slasher ja Jaapani ekstreemkino.

Lisaks näidatakse ka 2008. aastal valminud Šveitsi ja Kanada lühifilme "Kontmehed" ja "Sundpeatus Auburn Hillsis" ning 2007. aastal Itaalias valminud lühilinateost "Peldikunaine".

Mark ja Jay Duplass'i kirjutatud ja lavastatud film "Kottpead" sarnaneb väikese-eelarvelisele, ent palju tuntust kogunud õudukale "Blairi nõiafilm".

Vaataja jaoks täiesti tundmatud noored näitlejad kehastavad antud linateoses iseennast ehk Hollywoodi silmis täielikku põhjakihti, kes parema elu nimel meeleheitlikult tööd otsivad.

Kuulsuse ja hea elu nimel on nad valmis pingutama. Üheskoos sõidavad nad California mägionni, kus hakkavad kirjutama stsenaariumi, mis peaks neist staarid tegema. Loo kirjutamise käigus hakkavad juhtuma aga kurjakuulutavad sündmused.

Noortest ja metsades toimuvatest kõhedatest juhtumistest räägib ka filmiöö raames näidatav Norra õudusfilm "Inimjaht". Selle keskmeks on samuti noortekamp koos oma rõõmude, murede ja tülidega. Film tiirleb ümber seikluste räpases bensiinijaamas ning õuduste tontlikus metsas.

Jaapanis valminud "Tokyo Gore Police" viib vaatajad aga hoopis teise keskkonda ja teistesse situatsioonidesse. Yoshihiro Nishimura debüütfilm räägib loo hämara minevikuga seksikast politseiohvitserist Rukast. Ta on superkangelane, kelle relvad erinevad sootuks läänemaailma Batmani, Super- ja Ämblikmehe relvadest. Vastastega võideldes kasutab ta mootorsaagi ja Jaapani mõõka katanat, lõikudes silmagi pilgutamata ohtralt jäsemeid ning valades tohutult verd. Õõvastav pilt igatahes.

Sääraseid üritusi plaanib PÖFF koos Tudengipäevadega hakata korraldama ka tulevikus. Öiste kinoseansside jooksul keskendutakse filmikunsti erinevate žanrite ja liikide tutvustamisele.

Filmiöö pilet maksab eelmüügist tudengikaardi omanikele 120 krooni, teistele 210 krooni. Samal päeval kohapealt ostes vastavalt 150 ja 240 krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:01
    Otsi:

    Ava täpsem otsing