Rahvamuusikafestivalid Moostes ja Pärnus

Mari Hiiemäe 24. aprill 2009, 00:00

Moisekatsi Elohelü toimub tänavu kümnendat korda. Selle keskmes on rahvamuusikatöötluste võistluskontsert, millest osavõtjad esitavad igaüks kaks lugu.

Üks neist on korraldajatelt ette antud Labajalavalss. Teise pala saavad esinejad ise vabalt valida.

Juubelifestivalist võtab osa 18 muusikakollektiivi, millesse kuulub ligi 150 esinejat. Lisaks Eesti lauljaile lööb festivaliprogrammis kaasa Udmurtia noorte neidude ansambel Bird Tyloburdo ja Läti Aluksne segarahvatantsuansambel.

Täna õhtul kell 20 on festivali ametlik avamine Mooste järve ääres. Esmalt lauldakse päike looja, seejärel on plaanis avapidu mõisa hobusetallis koos ansambliga Kihnu Poisid. Kogu öö on avatud festivali klubi Veskiteatris, suitsusaun koos kümblustünniga ja Põhukoti hotell.

Homme on festivali põhipäev, kui kell 11 saavad alguse kontserdid Veskiteatris ja kell 17 algab viietunnine võistluskontsert mõisa hobusetallis.

Pärnu Pärimusmuusika Päevade sisse mahuvad akustilised kontserdid Pärnu Kunstide Majas, õpitoad nii oskajatele kui ka muidu uudistajatele, festivaliklubid ülipopulaarsete "Zetode" ja "Kukerpillidega" ja mõnda muudki.

Kevadised pärimusmuusika sündmused toimuvad Pärnu Kunstide Majas ning Kuursaalis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:01
    Otsi:

    Ava täpsem otsing