Valitsus suurendas omavalitsuste toimetulekutoetusi

04. juuni 2009, 08:31

Valitsus otsustas täna eraldada 119
kohalikule omavalitsusele toimetulekutoetuste väljamakseteks lisaraha kokku 26,8
miljonit krooni, sellega kindlustatakse väljamaksed vähemalt augusti lõpuni.

Kokku on 2009. aastaks planeeritud toimetulekutoetusteks 273,3 miljonit krooni. Tänase valitsuse otsuse järel on sellest 167,1 miljonit krooni omavalitsuste käsutuses. Riigieelarvelistest vahenditest jääb jaotamata veel 106,2 miljonit krooni, teatas rahandusministeerium.

Esimeses kvartalis kulus kohalikel omavalitsustel toimetulekutoetuse ja üksikvanema täiendava toetuse maksmiseks kokku 40,8 miljonit krooni. See on 50,8 protsenti enam kui möödunud aasta esimeses kvartalis.

Kohalike omavalitsuste finantsjuhtimise osakonna juhataja Sulev Liiviku sõnul on toetusvajaduse kasv omavalitsuste kaupa erinev. „Kui mõnes omavalitsuses on toimetulekutoetuste kulud kasvanud isegi viiekordseks, siis teisal on väljamaksed jällegi möödunud aasta tasemel,” nentis Liivik.

Järgmine toimetulekutoetuste raha jaotamine toimub II kvartali andmete põhjalt augusti lõpus. Kohalike omavalitsuste halduskoormuse vähendamiseks valmistab jaotuse kava ette rahandusministeerium ning omavalitsused eraldi taotlusi esitama ei pea.

Kokku on Eestis 227 kohalikku omavalitsust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. June 2009, 14:39
Otsi:

Ava täpsem otsing