Ehitusärimehed sai Tallinnalt koolide renoveerimise lepingu

Anne Oja 14. august 2009, 00:00

Humanitaargümnaasiumi, Järveotsa gümnaasiumi, Väike-Õismäe gümnaasiumi ja Liivalaia gümnaasiumi 2010. aasta augustiks renoveeriv ettevõte kuulub OÜ-le Astlanda Ehitus. Selle omanikud on Jaanus Otsa, Olaf Herman, Tiit Kõnd, Kaupo Kolsar, Kajar Kruus, Ahto Tiik, Toomas Kliimask ja Roland Vaikmäe.

Ehitusettevõtja Jaanus Otsa ütles eile, et on perega puhkusel ega jaga kommentaare. "Ilmselt ei anna koolide kohta praegu kommentaari mitte keegi, kuna leping pole veel sõlmitud. Meie eetika ei luba seda teha," lisas ta.

Partneri leidmiseks tehti konkurss, kuhu esitasid oma pakkumise lisaks Kooliarendusele ka Urmas Sõõrumaale kuuluv OÜ Barnaby ning ühispakkujad AS Merko Ehitus, OÜ Merko Elamu ja Gustaf Tallinn OÜ.

Hoonestusõigus seatakse tähtajaga 30 aastat alates lepingu sõlmimisest ning hoonestaja on kohustatud kinnistutel asuvad hooned ja rajatised rekonstrueerima, teatas linnavalitsus. Pakkumise objekt oli linna poolt partnerile makstav üür, mis oli konkursi võitja valiku olulisim kriteerium.

Linn hakkab erapartnerile maksma lepingus fikseeritud üüri, mille muutumine on seotud tarbijahinnaindeksi muutustega, õpilaste arvu muutusega jne. Üürisumma kujunemine on reguleeritud lepingus, kõrvalkulude eest tasub linn.

Linnavalitsuse väitel muudab nelja pealinna kooli täielik renoveerimine ja üürilevõtmine õppeasutuste pidamise praegusega võrreldes odavamaks. Samas pole koolide remondi maksumust võimalik linna teatel eraldi välja tuua.

Küsimusele, mis garanteerib Tallinnale majanduskriisi tingimustes suutlikkuse sel moel renoveeritud koole ülal pidada, vastas linnavalitsus Raepressi vahendusel, et analüüsi tulemusel on leitud, et Tallinn suudab lepinguid täita.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:11

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing