Eften napsas Tallinna kesklinna büroohoone 21 konkurendi eest

Enn Tosso 31. august 2009, 00:00

Riigi Kinnisvara oli ettevõtte kommunikatsiooni- ja turundusjuhi Annika Loigu sõnul meeldivalt üllatunud, et Lõkke 4 büroohoonel oli nii palju huvilisi. Ta märkis, et 22 huvilisest oli kümmekond selliseid, kelle pakkumised olid turuhinnale lähedased. "Osa oli ka selliseid, kes piltlikult öeldes soovisid ühe krooniga osta," märkis ta.

Loigu lisas, et suure huvi põhjus oli see, et hoonel on väike vakantsus ning kindel rahavoog. Praegust büroopindade turgu arvestades on hoone hästi lepingutega kaetud, vakantsus on 13 protsenti.

EfTEN Kinnisvarafondi juhatuse esimehe Viljar Arakase sõnul on üürnike kvaliteet otsustava tähendusega sedalaadi ostude sooritamisel. "EfTEN analüüsib paljusid projekte, investeerimisotsuste aluseks on üürnike pikaajalisus ja usaldusväärsus," sõnas Arakas.

Araka sõnul polnud büroohoone ostuks keeruline laenu saada - rahastaja oli SEB.

"Loomulikult pole laenutingimused enam need mis 2007. aastal, ent laenu antakse küll. Laenupakkujaid oli isegi rohkem kui kaks," märkis Arakas, kes ei saanud konfidentsiaalsusnõude tõttu laenuprotsenti täpsustada. "Praeguse turu tingimustele vastav laenuprotsent ning omafinantseering alla 50 protsendi," ütles ta.

Hoone rentnikud on pikaajaliste lepingutega maksu- ja tolliamet, justiitsministeeriumi registrikeskus, justiitsministeeriumi kohtute ja IT-osakond, töötukassa, registrite ja infosüsteemide keskus, Miker AS, EMT AS. Hoone netopind on 4177 ruutmeetrit.

EfTEN Kinnisvarafondi omanikud on lisaks Viljar Arakale, Arti Arakas, Hannes Tamjärv, Olav Miil, Olari Taal ning Jaan Pillesaar.

Tänavu kevadel sõlmis EfTEN Capital ASi Ärimaja ja ASi Logoner omanduses olevate ärihoonete valitsemiseks juhtimislepingu. Sõlmitud juhtimislepingu järel on EfTENi valitseda 19 ärihoonet üle Eesti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 18:12
Otsi:

Ava täpsem otsing